„Jak rozmawiać o wojnie?” – nagranie webinarium

Zapraszamy do obejrzenia nagrania webinarium o tym, jak poprowadzić w swojej społeczności rozmowę o wojnie.

Webinarium zrealizowane zostało w ramach projektu „Rozmowy przy wspólnym stole” (w ramach projektu w bibliotekach są prowadzone rozmowy na różne, ważne dla lokalnych społeczności tematy).

Osobą prezentującą była Dorota Brzezińska – psycholożka, trenerka i animatorka społeczna. Prowadzi warsztaty, wykłady i spotkania m.in. z tematyki kompetencji międzykulturowych, dialogu oraz dobrostanu. Pokazuje, jak prowadzić działania wzmacniające różnorodność i integrację osób z różnych środowisk. Wspiera procesy rozwiązywania konfliktów w oparciu o dialog. Przez ponad 10 lat pracowała w instytucjach i organizacjach pozarządowych, prowadząc projekty edukacyjne, kulturalne i społeczne. Obecnie wspiera młodzież jako psycholog szkolny. Prowadzi również zajęcia akademickie z zakresu psychologii ogólnej oraz psychologii międzykulturowej. Mieszka w Gdańsku, nad ukochanym morzem.

Webinarium prowadziła Bogna Mrozowska – koordynatorka projektów w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Obejrzyj nagranie. Czas trwania: 53:48.

Plan spotkania:

00:14-03:51 Wprowadzenie
03:52-18:27 Część 1: Wojna w myślach i emocjach
18:28-38:47 Część 2: Pomysły na inicjatywy
38:48-49:52 Część 3: Warunki dobrej rozmowy

Linki do przydatnych materiałów i wskazówki dotyczące tego, jak poprowadzić w swojej bibliotece rozmowę o śmierci znajdziesz w „ściągawce” poniżej (w materiałach do pobrania).


 

Webinaria z cyklu „Rozmowy przy wspólnym stole” realizowane są w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.

Strona korzysta z plików cookie. Więcej na temat ciasteczek można przeczytać w Wikipedii. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.