Budujemy mosty – proste inspiracje na spotkania z młodymi konstruktorami/konstruktorami (nagranie)

Każde z nas (chociaż może nie do końca świadomie) lubi tworzyć, testować i odkrywać. Co może powstać, kiedy nie ogranicza nas nic, oprócz wyobraźni? Coś absolutnie wyjątkowego! ...

Przedstawiamy nagranie webinarium – zbioru majsterkowych inspiracji i pomysłów na zajęcia z młodymi konstruktorami / konstruktorkami. Tematem przewodnim były mosty i wszelkie konstrukcje nośne.

Z nagrania dowiesz się:
  • o sprawdzonych pomysłach na zajęcia z młodymi ludźmi
  • o tym, skąd brać pomysły na eksperymenty,
  • o tym, jak przeglądać, czego szukać,
  • o tym, jak dobierać projekty do różnych grup wiekowych,
  • o tym, jak poradzić sobie z porażkami.
Na koniec wykonaliśmy szybki projekt, który możecie zrobić z dziećmi.

Potrzebne materiały: 12 kredek/ołówków (dobrze będzie jeżeli będą takiej samej długości) oraz gumki recepturki (im mniejsze tym lepiej).

Prowadząca: Mariola Fik – z wykształcenia bibliotekarka (przez sześć lat związana z oświęcimską Galerią Książki), w praktyce edukatorka. Trenerka w Stowarzyszeniu Cyfrowy Dialog. Miłośniczka edukacji w duchu STEAM. Z pasją majsterkuje/programuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. W pozornie zwyczajnych rzeczach widzi materiały do eksperymentowania. Bliska jest jej edukacja przez doświadczanie. Związana z takimi projektami jak Solve for Tomorrow, Informatyka bez Granic, czy Amazon Kindloteka STEM.
Webinarium prowadziła Monika Schmeichel-Zarzeczna z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.
Obejrzyj nagranie (ok. 63 min.):


Webinarium odbyło się w ramach cyklu edukacyjnego będącego częścią projektu „Biblioteka dla wszystkich. Równi. Różni. Ważni”.

Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni, to innowacyjny projekt edukacyjno-społeczny, umożliwiający dzieciom i młodzieży zarówno z Ukrainy, jak i z Polski wspólną naukę, zabawę i nawiązywanie relacji. W ramach projektu dzieci i młodzież z Ukrainy i z Polski oraz ich opiekunowie, mogą skorzystać z nowoczesnej oferty programowej, nawiązać przyjaźnie, a nawet uczyć się wzajemnie swoich języków i kulturowych zwyczajów. Zajęcia prowadzą doświadczeni animatorzy, trenerzy i nauczyciele, a także odpowiednio przeszkoleni bibliotekarze. Biblioteki w ramach projektu otrzymują sprzęt niezbędny do realizacji programu, w tym komputery, interaktywne roboty, zestawy muzyczne i edukacyjne.