5. runda PRB – zgłoś swoją bibliotekę do Programu!

Do 8 maja czekamy na Wasze zgłoszenia do 5. rundy Programu Rozwoju Bibliotek. Serdecznie zapraszamy!

Do udziału w 5. rundzie PRB zapraszamy gminne biblioteki publiczne z miejscowości do 50 000 mieszkańców, ale przede wszystkim zespoły bibliotekarek i bibliotekarzy, którzy chcą się rozwijać, sieciować, być na bieżąco, tworzyć biblioteki otwarte, nowoczesne, blisko ludzi.

Kolejny raz zapraszamy Was do udziału w programie, gdzie rozwój instytucji, ale też jej pracowników i pracowniczek oraz społeczności loklanej, będzie najważniejszy.

W centrum 5. rundy będzie cykl Warsztatów Planowania Rozwoju Biblioteki. To będzie czas na nową diagnozę potrzeb i potencjałów oraz na powtórną odpowiedź na pytanie o Waszą misję, ale też o cele na kolejny rok. Nauczycie się, jak projektowania usług i skuteczną komunikację. Nie zabraknie też warsztatów z rzecznictwa, rozumianego szerzej niż tylko dialog z organizatorem.

W maju i czewrcu 2024 zaprosimy Was na spotkania sieciujące w regionach. A ostatnie 6 miesięcy 5PRB, to będzie czas na ostatnie konsultacje, kończenie Planów oraz testowanie i wdrażanie nowych usług. Wtedy też ruszą szkolenia specjalistyczne.

W 5 rundzie Programu mogą wziąć udział biblioteki, które nie brały udziału w poprzednich rundach lub były w nich bibliotekami partnerskimi.

Sprawdź, czy Twoja biblioteka brała udział w poprzednich rundach PRB, a jeśli tak, to jaki miała status.

Informacje i dokumenty dotyczące 5. rundy Programu Rozwoju Bibliotek znajdują się na stronie: https://www.5prb.biblioteki.org/

Kontakt w sprawie 5. rundy Programu Rozwoju Bibliotek: tel. 722 003 352, mail: 5prb@frsi.org.pl

Zobacz nagrania poprzednich webinarów towarzyszących rekrutacji do 5. rundy PRB: