Bezpłatne książki dla dzieci w języku ukraińskim!

W imieniu Fundacji Edukacja dla Demokracji informujemy o możliwości zamówienia książeczek dla dzieci w języku ukraińskim, wydrukowanych w ramach projektu „Inna Bajka”. Książeczki przeznaczone są dla dzieci w wieku przedszkolnym/wczesnoszkolnym. Zachęcamy do skorzystania!

Projekt „Inna bajka” jest inicjatywą Ukraińskiego Instytutu Książki. Partnerzy to m.in. Pracownia Wydawnicza, Yellow Point Publications, Fundacja Edukacja dla Demokracji. Obecnie dostępnych jest kilkanaście książek dla dzieci w wieku 3-8 lat oraz 4 książki dla dzieci w wieku 9-12 lat. Przykładowe książeczki można zobaczyć tutaj.

Szczegółowe informacje o możliwości zamówienia książeczek znajdują się tutaj: https://fed.org.pl/zamow-ksiazeczki-w-jezyku-ukrainskim/

Aby zamówić książki, należy wypełnić formularz:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfLegDA6iaTd-4b_rTNFzKugjPlJH0WUmIVO0NmzAWwqlrz-g/viewform

Książki wysyłane są bezpłatnie. W formularzu można zaznaczyć potrzebną liczbę egzemplarzy każdej pozycji i dopisać w komentarzu, że to na potrzeby kilku placówek/filii.

Realizacja akcji jest możliwa dzięki wsparciu Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku, Federacji Europejskich Wydawców, Ukrainian National Women’s League of America, a także dzięki darowiznom od osób indywidualnych.

Pytania w sprawie wysyłki książek prosimy kierować do Natalii Kertyczak: natalia.kertyczak@fed.org.pl, tel 721 660 313.