Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni – podsumowanie roku w projekcie

Ponad rok temu rozpoczęliśmy projekt “Biblioteka dla Wszystkich. Różni. Równi. Ważni”. 50 bibliotek stało się centrami pomocy w nauce, mądrej, rozwijającej zabawie, miejscem, a także bezpiecznym miejscem spotkań dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Prezentujemy podsumowanie roku w projekcie.

W projekcie “Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni“ wzięło udział 56 000 osób, przeprowadzono 7300 godzin zajęć, powstało kilkadziesiąt Cyfrowych Centrów Edukacji, w których 1300 osób – dzieci i młodzieży z Ukrainy skorzystało z pomocy w nauce.

Przeprowadziliśmy i opublikowaliśmy również dwa raporty, poświęcone sytuacji dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów:

Zaczynaliśmy wierząc, że dziś #FRSI_BibliotekaDlaWszystkich nie będzie już potrzebny, że wszystkie dzieci i ich rodziny wrócą spokojnie do własnych domów. Teraz wiemy, że pomoc niezbędna jest dalej, dlatego Biblioteka dla Wszystkich nie przestaje działać.

Dziękujemy wszystkim bibliotekom, które wzięły udział w edycji pilotażowej i w drugim etapie realizacji projektu!

35 bibliotek nadal będzie prowadzić działania projektowe. Lista placówek uczestniczących w projekcie jest dostępna na stronie: https://bibliotekidlaukrainy.org.pl/biblioteki-w-projekcie/

Obejrzyj podsumowanie roku w projekcie “Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni”:

Projekt „Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni” jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w partnerstwie z Save the Children International.

Проект «Бібліотека для кожного. Різні. Рівні. Важливі» реалізується Фундацією розвитку інформаційного суспільства у партнерстві з Save the Children International.