„BOOM3! Na Na komiksy i gry planszowe w bibliotece” – zgłoś swoją bibliotekę!

Zapraszamy biblioteki publiczne, szkolne i pedagogiczne z całej Polski, adresujące swoją ofertę do dzieci i młodzieży i/lub seniorów do udziału w 3. edycji akcji "BOOM! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece".

Akcję BOOM! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece realizujemy od 2021 roku we współpracy z Wydawnictwem Story House Egmont sp. z o.o. Dzięki tej akcji biblioteki poszerzają swoją ofertę dla swoich użytkowników i użytkowniczek poprzez wprowadzanie nowych działań z wykorzystaniem komiksów i gier planszowych. Pierwsze dwie edycje przygotowaliśmy z myślą o dzieciach i młodzieży, w tegorocznej zachęcamy Was również do wykorzystania komiksów i gier w pracy z seniorami!

Cele Akcji to:

• wprowadzanie nowoczesnych form pracy z dziećmi i młodzieżą oraz seniorami,
  • promocja komiksu i gry planszowej w bibliotekach publicznych, bibliotekach szkolnych i pedagogicznych,
  • wspieranie u dzieci i młodzieży ciekawości świata, pogłębianie ich wiedzy o emocjach oraz zachęcenie ich do eksperymentowania i tworzenia,
  • wspieranie seniorów w trenowaniu pamięci, koncentracji i spostrzegawczości.

Zadanie konkursowe dla Bibliotek, które zgłoszą się do Akcji poprzez prawidłowe wypełnienie formularza online, polega na:

• zorganizowaniu minimum jednego wydarzenia dla dzieci i/lub młodzieży lub seniorów, z wykorzystaniem otrzymanych pakietów i scenariuszy opracowanych w ramach Akcji (przy czym wykorzystanie scenariuszy nie jest obowiązkowe, możliwe jest zrealizowanie spotkania zgodnie z własnym, indywidualnym pomysłem),
  • nadesłaniu do Organizatorów przez formularz online linku do relacji z wydarzenia (w formie opisu ze zdjęciami, filmu lub innych mediów), zwanej dalej „Relacją”, zamieszczonej na portalu labib.pl (Relacja może zawierać odnośniki do strony WWW Biblioteki lub jej profilu na portalu społecznościowym Facebook),
  • udostępnieniu Pakietów użytkownikom Biblioteki.

Na zgłoszenia czekamy do 5 października 2023 r. do godz. 23.59, ale nie zwlekajcie, bo „kto pierwszy, ten lepszy”!

(Aktualizacja z 3.10.2023 r.: otrzymaliśmy już potrzebną liczbę zgłoszeń i formularz został zamknięty.)

Udział w akcji jest równoznaczny z akceptacją regulaminu.

Akcja jest realizowana przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Story House Egmont Sp. z o.o.

Serdecznie zapraszamy!