Gdy w brzuchu burczy… a apetyt rośnie i rośnie! – zapraszamy na webinarium w ramach projektu Klimat na dobrą książkę

27 marca, o godz. 11:00 wraz z Wydawnictwem Widnokrąg zapraszamy na webinarium na temat zjawiska konsumpcjonizmu w książkach i… w życiu. Porozmawiamy o literackich metaforach, realnych potrzebach, dystopijnych wizjach świata i tekstach, które zadają niewygodne pytania. Podpowiemy, jak prowadzić zajęcia na takie tematy z dziećmi i młodzieżą w różnym wieku.

Była sobie raz kraina, która kiedyś tętniła życiem i lśniła zielenią, a teraz jest sucha i martwa. Mieszka w niej maleńka dziewczynka, która pewnego dnia spotyka na swej drodze gigantycznego kota o wiecznie burczącym brzuchu…

Webinarium jest inspirowane książkami wydawnictwa Widnokrąg:

  • Kot o burczącym brzuchu Magdaleny Hai (6+),
  • seria Kepler62 Tima Parveli oraz Bjorna Sortlanda (9+),
  • Dzieci króla diamentów Luīzy Pastore (11+),
  • seria Prawdziwe życie Maiween Alix (13+).

Książki zostały wydane w ramach projektów Gramy w zielone oraz Książki niosące nadzieję.
Są świetnym punktem wyjścia do rozmowy na temat zagrożeń i problemów, z jakimi mierzy się współczesny świat oraz o tym, jak my się z tymi zjawiskami czujemy: co nas uszczęśliwia, a co wręcz przeciwnie.

Podejmując ten temat, dokładamy cegiełkę do edukacji ekologicznej i społecznej młodego pokolenia, by chciało bacznie przyglądać się światu, a także sobie samym, by nie bało się zadawać pytań i wyciągało własne wnioski, zgodnie z zasadą, że chcąc zmienić świat, najlepiej zacząć od siebie. I takie przesłanie niosą wspomniane historie. Oprócz wspaniałej, fascynującej przygody, czytelnicy znajdą w nich wiedzę i zachętę do myślenia, a to jest świetna baza do kształtowania odpowiedzialnych i zaangażowanych postaw.

Naszym ekspertem będzie Karol Baranowski – od piętnastu bibliotekarz-nauczyciel w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krakowie, a od jedenastu lat na 1/4 etatu bibliotekarz w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej, w agendzie Arteteka. Organizator i twórca gier miejskich (edukacyjnych, historycznych, literackich). Współorganizator Odjazdowego Bibliotekarza w Krakowie od 2011 roku. Prowadzi zajęcia dla seniorów, lekcje biblioteczne i warsztaty dla dzieci i młodzieży, organizuje gry miejskie i gry biblioteczne. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Autor szkolenia dla bibliotek: „Wirtualna i rozszerzona rzeczywistość w instytucjach kultury”. Aktywnie działa w Stowarzyszeniu LABiB. Od kilku lat prowadzi swojego bloga pod adresem www.charliethelibrarian.com, na którym głównie porusza tematy związane z literaturą, biblioteką oraz przytacza ciekawostki znalezione w bibliotekach cyfrowych.

Webinarium poprowadzi Agnieszka Koszowska z FRSI.

W czasie spotkania będzie możliwość wygrania pakietu książek z projektu „Gramy w zielone” wydawnictwa Widnokrąg.

Aby wziąć udział w webinarium, należy się wcześniej zarejestrować pod adresem:
https://frsi.clickmeeting.com/klimat-na-dobra-ksiazke-gdy-w-brzuchu-burczy-a-apetyt-rosnie-i-rosnie-/register

Osoby, które zarejestrują się na spotkanie, otrzymają wiadomość e-mail z linkiem, w który należy kliknąć, aby dołączyć do webinarium.
Przed rejestracją należy zapoznać się z Zasadami udziału w webinariach organizowanych przez FRSI.

Zapraszamy!

 


Projekt „Gramy w zielone” został współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej „Kreatywna Europa“.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Partnerami projektu są: