Książki bez granic – doświadczenia z Niemiec i Norwegii (webinarium)

14 marca (czwartek), w godz. 11:00-12:00 organizujemy webinarium, podczas którego przedstawicielki naszych partnerów w projekcie "Książki bez granic" przedstawią swoje doświadczenia dotyczące uniwersalnego projektowania książek i pracy biblioteki z migrantkami i migrantami. Serdecznie zapraszamy do udziału.

Podczas webinarium:

  • przedstawimy model uniwersalnego projektowania książek „Książki dla wszystkich”, opracowany przez Leser søker bok (naszego partnera z Norwegii), który stał się inspiracją dla projektu „Książki bez granic”,
  • porozmawiamy o tym, jak biblioteka może wspierać społeczność wielokulturową, m.in. pomagając migrantom i migrantkom w integracji z lokalną społecznością i w nauce języka.

Nasze prelegentki:

Hanna Bovim Bugge – pracuje w Leser søker bok (Norwegia), jest współautorką modelu uniwersalnego projektowania książek „Książki dla wszystkich”, współpracuje z autorami, ilustratorami i wydawcami przy tworzeniu książek projektowanych uniwersalnie. Realizuje również projekty czytelnicze i literackie skierowane do szkół i do osób dorosłych.

Nicole James – pracuje w Bibliotece Centralnej Biblioteki Publicznej w Kolonii (Niemcy), gdzie zajmuje się działaniami międzykulturowymi i edukacją osób dorosłych, m.in. prowadzi w bibliotece kluby wiedzy. Przez wiele lat pracowała w Bibliotece Publicznej w Indianapolis, USA. Ukończyła studia bibliotekoznawcze na Uniwersytecie Michigan w Ann Arbor w USA.

Webinarium poprowadzą Katarzyna Morawska i Agnieszka Koszowska z FRSI

Webinarium odbędzie się na platformie Zoom. Prezentacje zostaną przedstawione w języku angielskim, z tłumaczeniem symultanicznym na język polski.

Aby wziąć udział w webinarium, należy się wcześniej zarejestrować pod adresem:
https://forms.office.com/e/pdymUpuimG

Link do webinarium prześlemy na adres podany w formularzu, najpóźniej na dwie godziny przed webinarium (czyli do czwartku 14 marca do godz. 9:00).

Jeśli nie otrzymasz wiadomości z linkami:

Jeśli nie czujesz się pewnie w obsłudze Zooma – zapoznaj się z instrukcją: Jak wziąć udział w webinariach na platformie Zoom (instrukcja)

Przed rejestracją należy zapoznać się z Zasadami udziału w webinariach organizowanych przez FRSI.

Zapraszamy!