„Książki niosące nadzieję” – przedstawiamy wyniki konkursu

Z przyjemnością przedstawiamy wyniki konkursu „Książki niosące nadzieję”, zorganizowanego przez FRSI i Wydawnictwo Widnokrąg. Serdecznie gratulujemy zwycięskim bibliotekom!

Do udziału w konkursie zaprosiliśmy biblioteki publiczne, szkolne i pedagogiczne pracujące z dziećmi. Zgłoszenia przyjmowaliśmy zgodnie z zasadą „kto pierwszy, ten lepszy”. 60 przyjętych bibliotek otrzymało jedną z trzech książek Wydawnictwa Widnokrąg wydanych w ramach serii „Książki niosące nadzieję” („Prawy i Lewy“, „Coś i Nic“, „Wczoraj i Jutro“) w języku polskim i ukraińskim.

Zadanie konkursowe polegało na przeprowadzeniu przynajmniej jednego spotkania dla dzieci z Polski i Ukrainy, z wykorzystaniem otrzymanej książki i towarzyszącego jej scenariusza. Możliwe było również przygotowanie zajęć z książką według własnego pomysłu.

Bardzo dziękujemy za wszystkie relacje z zorganizowanych wydarzeń!

A nagrody przyznajemy następującym bibliotekom:

Serdecznie gratulujemy!

Wydanie książek zostało dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach programu „Kreatywna Europa”.
Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.