Noc Bibliotek 2023 – zapraszamy na webinarium

26 września (we wtorek), o godz. 11:00, organizujemy webinarium poświęcone tegorocznej edycji akcji "Noc Bibliotek", która odbędzie się w sobotę 7 października 2023 r. pod hasłem „Absurd nie czytać”. Serdecznie zapraszamy do udziału.

Noc Bibliotek to jedno z największych wydarzeń czytelniczych w Polsce. W niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbliższych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, otwartych i dostępnych. Wspólnie kierujemy światło na biblioteki, pokazując wspierającą moc literatury i siłę lokalnej społeczności, by jak najwięcej ludzi uznało je za swoje miejsca.

W bibliotekach w całej Polsce czekają na czytelników specjalne wydarzenia – niecodzienne spotkania z literaturą i jej gwiazdami. Odbędą się m.in.: ogólnopolska zabawa literacka „Absurd nie czytać”, warsztaty improwizacji, spotkania śpiewacze, rozgrzewki integracyjne z opasłymi tomami, ostre dyżury biblioteczne, warsztaty detektywistyczne, wystawy zbiorów specjalnych i zwiedzanie magazynów, pokazy filmowe, silent disco i potańcówki, maratony czytania i łasuchy literackie oraz oczywiście nocowania w bibliotekach.

Webinarium poświęcone Nocy Bibliotek 2023 odbędzie się 26 września, w godz. 11:00-12:00.

Podczas webinarium Katarzyna Sołtan-Młodożeniec, krajowa koordynatoprka Nocy bibliotek, opowie o o idei, organizacji i wsparciu dla bibliotek. Odpowiemy na pytania bibliotekarek i bibliotekarzy, rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

Aby wziąć udział w webinarium, prosimy o rejestrację na stronie: https://frsi.clickmeeting.com/noc-bibliotek-2023/register.

Przed rejestracją należy zapoznać się z „Zasadami udziału w webinariach organizowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego”.

Serdecznie zapraszamy!

 


Akcję Noc Bibliotek współtworzą: Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej (główny organizator), Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” i Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego pod honorowym patronatem Biblioteki Narodowej. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.