Wyniki nabioru do projektu „Matematyka na zielono”

W projekcie "Matematyka na zielono" wezmą udział 122 biblioteki: publiczne, szkolne i pedagogiczne. Serdecznie gratulujemy i przedstawiamy ich listę.

W tym projekcie zaprosiliśmy biblioteki z całej Polski do zorganizowania w bibliotekach wydarzeń (spotkań, zajęć, warsztatow, gier miejskich itp.), podczas których:

• zachęcicie dzieci, młodzież i dorosłych do poszukiwania inspiracji matematycznych w otoczeniu,
  • przybliżycie im prawa i pojęcia matematyki, ale przede wszyskim pokażecie ją jako narzędzie, które pomaga zrozumieć świat,
  • rozbudzicie ich ciekawość i zainspirujecie do refleksji nad zmianami klimatu,
  • zachęcicie do uczenia się przez całe życie – poprzez zabawę, eksperymentowanie i wspólne działanie.

W związku z nieco większym niż spodziewane zainteresowaniem projektem, zdecydowaliśmy się przyjąć do niego 122 biblioteki. Liczymy na to, że udział w nim bedzie dla Państwa inspirującą przygodą!