Zgłoś swoją bibliotekę do akcji „Żonkile”

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN już po raz jedenasty zachęca wszystkie szkoły, biblioteki i inne instytucje do włączenia się w akcję Żonkile.

Jeśli chcesz otrzymać od materiały edukacyjne Muzeum POLIN i włączyć swoją placówkę w obchody rocznicy powstania w getcie warszawskim, wyślij formularz zgłoszeniowy do 14 kwietnia.

Wypełnij zgłoszenie >>

19 kwietnia włącz się w akcję Żonkile! Zorganizuj wydarzenie upamiętniające rocznicę powstania w getcie warszawskim i weź udział w premierze poruszającej animacji „Zdążyć przed Panem Bogiem” stworzonej na podstawie reportażu Hanny Krall.

W 80. rocznicę powstania udostępnione zostaną nowe materiały edukacyjne, każdy dopasowany do potrzeb i możliwości dzieci i młodzieży w danym wieku. Ofertę Muzeum POLIN wzbogacą opowiadania uznanych autorek: Katarzyny Ryrych i Katarzyny Jackowskiej-Enemuo oraz film „Zdążyć przed Panem Bogiem” stworzony przez Hi-Story, a wyprodukowany przez Muzeum POLIN.

Wszystkim materiałom towarzyszą scenariusze lekcji, które ułatwią edukatorkom i edukatorom przeprowadzenie zajęć dotyczących powstania w getcie warszawskim.

Wszystkie osoby zgłoszone do akcji będą mogły wziąć udział w szkoleniach online dotyczących możliwości włączenia się w akcję Żonkile i wykorzystania towarzyszących jej materiałów edukacyjnych.

Więcej informacji na stronie Muzeum POLIN.

Kontakt:
zonkile@polin.pl


Partnerem działań edukacyjnych w ramach Akcji Żonkile jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.