Zielona matematyka wokół nas – zapraszamy na webinarium

23 maja o godzinie 18:00 organizujemy pierwsze webinarium w projekcie "Matematyka na zielono". Podczas webinarium opowiemy, jak połączyć edukację matematyczną z działaniami proekologicznymi. Serdecznie zapraszamy do udziału!

Webinarium kierujemy przede wszystkim do osób pracujących z dziećmi (klasy 1-3) w szkołach i bibliotekach, ale zapraszamy wszystkich zainteresowanych jego tematyką.

Podczas webinarium dowiedz się, jak w łatwy i przystępny sposób zaciekawić dzieci matematyką poprzez projekty ekologiczne. Przedstawimy różne sposoby na wykorzystanie matematyki w działaniach związanych z ochroną środowiska, takie jak obliczanie ilości zużytych zasobów, szacowanie zużycia energii, obliczanie zużycia wody itp. Pokażemy również, jak poprzez zabawę i eksperymenty można zachęcić uczniów do zainteresowania się matematyką oraz jak ważne jest łączenie wiedzy z różnych dziedzin.

Dowiesz się również, jak połączyć naukę matematyki z dbałością o naszą planetę i jak pomóc dzieciom zrozumieć, że matematyka jest wokół nas i może być bardzo interesująca!

Nasza ekspertka: Joanna Apanasewicz – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej w Chrząstawie Wielkiej. Autorka scenariuszy, materiałów edukacyjnych i publikacji dotyczących wprowadzania nowych technologii do edukacji, programowania, STEAM a także kreatywnych i aktywizujących metod nauczania. Trenerka, mentorka i ekspertka edukacyjna w Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli Cyfrowy Dialog a także trenerka w Fundacji Szkoła z Klasą. Blogerka, należy do społeczności Superbelfrzy RP.

Webinarium poprowadzi Agnieszka Koszowska z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Uwaga! W trakcie webinarium zorganizujemy mini-konkurs, w trakcie którego będzie można wygrać pakiet książek dla swojej biblioteki!

Aby wziąć udział w webinarium, należy się wcześniej zarejestrować pod adresem:

https://frsi.clickmeeting.com/zielona-matematyka-wokol-nas/register

Przed rejestracją na webinaria należy zapoznać się z „Zasadami udziału w webinariach organizowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego”.

Serdecznie zapraszamy!

 


Projekt „Matematyka na zielono” realizuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w partnerstwie z  Fundacją mBanku.