Baw się dobrze – czyli o co chodzi z tym LEGO w bibliotece? – webinarium i konkurs dla bibliotek!

Podczas webinarium nasz ekspert pokaże, jak w sposób twórczy i niebanalny wykorzystać popularne klocki w pracy biblioteki, jak zwiększyć atrakcyjność swojej placówki i tworzyć inspirujące wydarzenia. Uczestnicy dowiedzą się jak wykorzystać klocki w działalności kulturalnej i edukacyjnej biblioteki. Na konkretnych przykładach pokażemy, jak budowanie z klocków może przysłużyć się promocji czytelnictwa.

Prowadzący: Paweł Dobrzelecki – bibliotekarz, animator, trener, ukończył IBiIN na Uniwersytecie Śląskim oraz Zarządzanie w kulturze na Uniwersytecie Ekonomicznym, jest absolwentem Szkoły Trenerów STOP. Zawodowo związany  z Biblioteką Publiczną w Zabrzu, w której przeszedł przez wszystkie szczeble bibliotecznej hierarchii – obecnie piastuje stanowisko zastępcy dyrektora. Zajmuje się pisaniem wniosków, jest koordynatorem oraz inicjatorem projektów, szczególnie lubi te dotyczące czytelnictwa dzieci i młodzieży, prowadzi warsztaty i szkolenia, zarówno dla bibliotekarzy jak i użytkowników biblioteki. W swoich aktywnościach często wykorzystuje klocki LEGO – wychodząc z założenia, że łatwiej nimi przyciągnąć do biblioteki nieczytające dzieci 🙂 Jest Ambasadorem Stowarzyszenia LABiB, był Ogólnopolskim Bibliotekarzem roku 2018 oraz podwójnym stypendystą MKiDN w dziedzinie upowszechniania kultury.

Aby wziąć udział w webinarium, należy się wcześniej zarejestrować pod adresem:

Przed rejestracją na webinaria należy zapoznać się z "Zasadami udziału w webinariach organizowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego".

Uwaga! Stowarzyszenie LABiB przygotowało dla bibliotek konkurs "Baw się dobrze – klocki LEGO w bibliotece". W konkursie może wziąć udział każda biblioteka, mająca swoją siedzibę na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu scenariusza zajęć kreatywnych dla dzieci lub młodzieży, którego elementem jest wykorzystanie klocków LEGO. Scenariusz należy opublikować na portalu labib.pl oraz przesłać link do publikacji wraz z opisem zgłoszenia za pomocą formularza dostępnego pod adresem https://forms.gle/xaq5rkN9wC8PeKpX6. Termin przesyłania zgłoszeń: 5 grudnia 2022 r.

Więcej informacji: https://labib.team/2022/11/23/baw-sie-dobrze-klocki-lego-w-bibliotece-konkurs/

Serdecznie zapraszamy!

Webinarium i konkurs są organizowane w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.