Być niewidzialnym... Samobójstwo i depresja w książkach dla nastolatków - zapraszamy na webinarium w ramach cyklu "Książki do zadań specjalnych"

Podczas webinarium opowiemy:

  • o tym, jak rozmawiać z dziećmi, aby chciały nas słuchać,
  • o tym, czym dla młodych ludzi są problemy dużego kalibru i jak możemy ich wesprzeć,
  • o książkach, które łamią tabu i niosą nadzieję,
  • o konkretnych przykładach warsztatowych, które wzmacniają poczucie własnej wartości i sprawczości oraz kształtują postawy szacunku wobec drugiego człowieka.

Naszą ekspertką będzie: 

Michalina Kulczykowska – psycholożka. Pracuje w Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę w programie Pomocy Telefonicznej jako konsultantka telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116111, telefonu dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci oraz jako interwent kryzysowy. Prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży w tematyce rozwiązywania problemów, radzenia sobie z emocjami, czy zagrożeń online i hejtu. Autorka stałej rubryki w Newsweek Psychologia Dziecka i Psychologia Nastolatka o problemach dzieci i młodzieży.

Uwaga! W czasie spotkania będzie można wygrać pakiet książek z projektu „Książki do zadań specjalnych” wydawnictwa Widnokrąg!

Aby wziąć udział w webinarium, należy się wcześniej zarejestrować pod adresem: 

https://frsi.clickmeeting.com/byc-niewidzialnym-samobojstwo-i-depresja-w-ksiazkach-dla-nastolatkow/register

Osoby, które zarejestrują się na spotkanie, otrzymają wiadomość e-mail z linkiem, w który należy kliknąć, aby dołączyć do webinarium.

Przed rejestracją należy zapoznać się z Zasadami udziału w webinariach organizowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Jeśli potrzebujesz pomocy w wypełnieniu formularza rejestracyjnego lub masz do nas pytania związane z tym webinarium – napisz lub zadzwoń: agnieszka.koszowska@frsi.org.pl, 722 002 019.

***

O cyklu webinariów „Książki do zadań specjalnych”

Są książki, które łamią tabu. Pokazują, z jakimi problemami mierzą się współcześni nastolatkowie. Zadają niewygodne pytania. Bez lukru i moralizowania – pozwalają spojrzeć na świat oczami dorastających ludzi. Takie są właśnie KSIĄŻKI DO ZADAŃ SPECJALNYCH.

Dlaczego warto czytać takie książki? I Jak rozmawiać z nastolatkami o problemach dużego kalibru? W ramach cyklu webinariów realizowanych przez Wydawnictwo Widnokrąg oraz FRSI: 

  • przedstawimy książki, które poruszają trudne tematy,  
  • opowiemy o tym, w jaki sposób można wykorzystać je w pracy z nastolatkami i dlaczego nie trzeba się bać trudnych tematów, 
  • omówimy konkretne propozycje warsztatowe inspirowane wybranymi tytułami.

Tematy i terminy webinariów:

  • 31 maja o godz. 11.00 – Dlaczego boimy się obcych? Książki, które uczą empatii (Natalia Gebert, Fundacja Dom Otwarty)
  • 7 czerwca o godz. 11.00 – Być niewidzialnym... Samobójstwo i depresja w książkach dla nastolatków (Michalina Kulczykowska, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę)
  • 14 czerwca o godz. 11.00 – Świat się kończy! Fantastyka czy rzeczywistość, czyli rozmowy o przyszłości (Agnieszka Włoka, Nowa Fantastyka)

Serdecznie zapraszamy!

Projekt „Książki do zadań specjalnych” został współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej „Kreatywna Europa”.