Culture Crossover. Gra rozwijająca kompetencje do życia w zróżnicowanym świecie. Zapraszamy na webinarium

Wzrastające zróżnicowanie kulturowe w różnych miejscach nauki, pracy i życia wymaga umiejętności  przystosowania się do nieznanego środowiska oraz nauczenia się efektywnej współpracy z osobami z różnych środowisk kulturowych. Gra hybrydowa Culture Croossover pomaga rozwijać kompetencje międzykulturowe osób grających poprzez poznawanie różnych perspektyw i sposobów rozumienia otaczającej nas rzeczywistości.

Podczas webinarium:

• opowiemy o komunikacji międzykulturowej i jej znaczeniu w pracy z grupami zróżnicowanymi kulturowo
  • zaprezentujemy grę hybrydową Culture Croossover
  • omówimy zastosowanie gry w pracy z młodzieżą i dorosłymi z doświadczeniem migracji, w tym również z Ukrainy.

Ekspertka: Katarzyna Błasińska - trenerka komunikacji międzykulturowej i antydyskryminacyjnej, uwzględniająca globalną perspektywę omawianych zagadnień. Pracuje z osobami z doświadczeniem migracji i uchodźstwa w Polsce, Gruzji i Ugandzie, organizacjami i instytucjami na Ukrainie, Armenii i krajach UE, pracowała z Masajami w Kenii, osobami z dysfunkcją wzroku w Brazylii, pracownikami socjalnymi w Chinach. Wieloletnia koordynatorka projektów, aktywistka trzeciego sektora, mediatorka. W pracy wykorzystuje metody mediacji, dialogu i otwartej rozmowy, stawiając na współpracę z partnerami i szukanie najlepszych dróg odpowiedzi na zdiagnozowane potrzeby.

Webinarium poprowadzi Monika Schmeichel-Zarzeczna z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Aby wziąć udział w webinarium, należy się wcześniej zarejestrować pod adresem:

Osoby, które zarejestrują się na spotkanie, otrzymają wiadomość e-mail z linkiem, w który należy kliknąć, aby dołączyć do webinarium.

Przed rejestracją na webinaria należy zapoznać się z Zasadami udziału w webinariach organizowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Zapraszamy!

***

Webinarium odbywa się w ramach cyklu edukacyjnego będącego częścią projektu „Biblioteka dla wszystkich. Równi. Różni. Ważni”.Projekt realizowany jest przez międzynarodową organizację humanitarną Save the Children International oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Więcej informacji o projekcie znajduje się na tej stronie: https://bibliotekidlaukrainy.org.pl/biblioteka-dla-wszystkich/