Czy dziewczyny przejęły władzę w komiksie? – nagranie webinarium

5 padziernika 2022 roku, wraz z wydawnictwem Story House Egmont, rozpoczęliśmy akcję „BOOM2! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece”, do której zaprosiliśmy biblioteki publiczne i szkolne z całej Polski, działające z dziećmi i młodzieżą. Częścią akcji jest cykl trzech webinariów z udziałem znakomitych gości związanych ze światem komiksów i gier. Gościem pierwszego webinarium był Tomasz Kołodziejczak – pisarz, scenarzysta, wydawca, promotor kultury,  związany zawodowo z wydawnictwem Egmont, w którym kieruje imprintem „Klub Świata Komiksu”. Nasz gość opowiedział o kobietach i dziewczynach w świecie komiksu, w różnych rolach – autorek, bohaterek opowieści, a także fanek i czytelniczek, dawniej i współcześnie. Spotkanie było okazją do wspomnień o komiksowych lekturach z przeszłości, a także inspiracją dla bibliotek poszukujących wiedzy o konkretnych tytułach do swoich kolekcji.

Webinarium prowadziła Agnieszka Koszowska z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Pierwsza część webinarium (czas: 00:00–06:59 min) zawiera informacje na temat akcji „BOOM2! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece” – jej zasadach, strukturze i przebiegu. Wystąpienie Tomasza Kołodziejczaka rozpoczyna się w 07:00 minucie nagrania. Odpowiedzi na pytania dotyczące akcji zawiera część ostatnia (czas: 44:40–55:29)

Obejrzyj nagranie:

Akcję „BOOM2! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece” realizuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i wydawnictwo Story House Egmont.