Dołącz do #CodeWeek2021 9-24 października br.

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja dedykowana jest wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. W ubiegłym roku Polska zajęła pierwsze miejsce – ponad 5000 uczestników zorganizowało 20 505 inicjatyw!

Jak wziąć udział w Europejskim Tygodniu Kodowania?

W CodeWeek jest miejsce dla każdego – nie trzeba być specjalistą, by móc wziąć udział w tej inicjatywie. Wystarczą dobre chęci. Swoje wydarzenie zgłoś na stronie www.codeweek.eu/add. Proces rejestracji zajmuje tylko kilka minut. Jest niezbędny, aby organizowana przez Was inicjatywa została wliczona do puli wydarzeń odbywających się w Polsce. Na stronie koduj.gov.pl czekają na Was gotowe pomysły na wydarzenia, które można zgłosić na mapę, a także materiały promocyjne #CodeWeek2021.

Odbędą się też spotkania informacyjne i warsztaty z programowania online dla dzieci i młodzieży, a także rodziców, nauczycieli, pracowników ośrodków kultury, bibliotek, przedstawicieli organizacji pozarządowych i wszystkich innych zainteresowanych. Dołączcie do wydarzenia na Facebooku, żeby być na bieżąco. Pierwsze spotkanie już 17 września!

Na stronie koduj.gov.pl znajdziecie szczegółowe informacje o wydarzeniach przygotowanych przez Państwowy Instytut Badawczy NASK i Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog, Gigantów Programowania i EduSense – Uczymy Dzieci Programować.

Z pytaniami czy wątpliwościami prosimy zwracać się do Organizatorów, pisząc na adres: programowanie@mc.gov.pl. Zachęcamy też do śledzenia CodeWeek na Facebooku i na Instagramie.