Dołącz do akcji "O osobach z niepełnosprawnościami"!

Biblioteki, które dołączą do akcji, otrzymają zamówioną przez siebie liczbę (od 1 do 25) egzemplarzy książki pod tytułem „O osobach z niepełnosprawnościami”, z cieszącej się dużym zainteresowaniem serii edukacyjnej wydawanej przez Fundację Humanity in Action. Do akcji przyjmiemy maksymalnie 100 bibliotek, które zgłoszą się poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie: https://forms.gle/aBmQnEBDkD4sa4ju7

Uwaga! Zgłoszenia do Akcji będą przyjmowane według zasady „kto pierwszy, ten lepszy” do momentu wyczerpania limitu liczby bibliotek lub do dnia 27 listopada 2019 r.

Zapraszamy biblioteki do przeprowadzenia spotkań dla dzieci, młodzieży lub grup wielopokoleniowych, poświęconych tematyce niepełnosprawności, z wykorzystaniem otrzymanych Książek, a także scenariuszy, które zostaną niebawem udostępnione przez Fundację Humanity in Action. Trzy biblioteki, które przygotują najciekawsze relacje z przeprowadzonego przynajmniej jednego spotkania, zostaną nagrodzone kartami sieci EMPIK. 

PRZEBIEG AKCJI:

 • Biblioteki wypełniają formularz zgłoszeniowy pod adresem: https://forms.gle/aBmQnEBDkD4sa4ju7 - do udziału w akcji przyjmiemy maksymalnie 100 bibliotek, które zgłoszą się jako pierwsze. 
 • Formularz będzie aktywny do momentu wyczerpania limitu miejsc lub do 27 listopada 2019 roku.
 • Do 29 listopada 2019 roku organizatorzy ogłoszą na portalu www.biblioteki.org listę bibliotek uczestniczących w akcji oraz prześlą bibliotekom informację o wynikach rekrutacji na adres mailowy podany w formularzu zgłoszeniowym.
 • Do 16 grudnia potrwa wysyłka do bibliotek uczestniczących w akcji zamówionej liczby egzemplarzy książki „O osobach z niepełnosprawnościami”.
 • Do 29 lutego 2020 roku, do godz. 23.59.59. biblioteki mają czas na:
  - przeprowadzenie przynajmniej jednego spotkania dla dzieci, młodzieży lub grup wielopokoleniowych, poświęconych tematyce niepełnosprawności, z wykorzystaniem otrzymanych książek, a także scenariuszy, które zostaną niebawem udostępnione przez Fundację Humanity in Action (wykorzystanie scenariuszy nie jest obowiązkowe, możliwe jest zrealizowanie spotkania według własnego pomysłum),
  - przygotowanie i umieszczenie w Internecie (np. na stronie WWW biblioteki lub na jej profilu na portalu społecznościowym Facebook) relacji ze spotkania (w formie opisu ze zdjęciami, filmu lub innych mediów),
  - przesłanie za pośrednictwem formularza linku do relacji - formularz zostanie uruchomiony w lutym 2020 roku, a link do niego zostanie wysłany do wszystkich bibliotek biorących udział w konkursie.
 • Do 9 marca 2020 roku organizatorzy konkursu wyłonią trzy najciekawsze relacji, za które biblioteki zostaną nagrodzone kartami sieci EMPIK. 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O AKCJI - OBEJRZYJ NAGRANIE WEBINARIUM:

Webinarium odbyło się 15 listopada 2019 r. Gościliśmy Monikę Mazur-Rafał oraz Magdalenę Szarotę z Fundacji Humanity in Action Polska. Więcej informacji o webinarium znajduje się na tej stronie.

Kontakt:

Agnieszka Koszowska: agnieszka.koszowska@frsi.org.pl 
Monika Mazur-Rafał: m.rafal@humanityinaction.org

Projekt realizowany dzięki wsparciu Fundacji "Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość" (EVZ).