Dołącz do projektu i rozpocznij dialog w swojej bibliotece!

Uważasz, że rozmowa z osobami o innych poglądach bez oceny, krytyki i przekonywania na siłę do swoich racji jest możliwa? A słuchanie siebie nawzajem oraz poznawanie różnych punktów widzenia jest wartością?

Chcesz stworzyć (a może już tworzysz) w swojej bibliotece przestrzeń do wymiany zdań w atmosferze szacunku i otwartości?

Jeśli tak – koniecznie zgłoś swoją bibliotekę do 2. edycji projektu „Rozmowy przy wspólnym stole”! Celem projektu jest wypracowanie i sprawdzenie modelu spotkania lokalnego w bibliotece: dialogu osób z różnych środowisk i o różnych poglądach, które na co dzień rzadko mają okazję do rozmowy, chociaż łączy je troska o dobro wspólne

Co oferujemy?

• dwudniowe szkolenie dla przedstawicielki / przedstawiciela biblioteki (moderatorki / moderatora rozmów), które pomoże jej / jemu rozwinąć kompetencje moderatorskie / facylitacyjne (wiosna 2020 r.);
  • wsparcie telefoniczne i online ze strony trenerek-ekspertek doświadczonych w moderacji spotkań i znających dobrze specyfikę bibliotek (luty-czerwiec 2020 r.);
  • gotowe „ściągawki” z tematami do rozmów oraz pomoc w opracowaniu własnych tematów (luty-czerwiec 2020 r.);
  • cykl webinariów dedykowany osobom uczestniczącym w projekcie (luty-kwiecień 2020 r.),
  • podręcznik prowadzenia spotkań w bibliotekach,
  • materiały graficzne do promocji spotkań.

Czego oczekujemy?

• udziału jednej przedstawicielki / jednego przedstawiciela biblioteki (moderatorki / moderatora rozmów) w dwudniowym szkoleniu w Warszawie wiosną 2020 r. i pokrycie kosztów jej / jego podróży na szkolenie przez bibliotekę;
  • gotowości do przeprowadzenia przynajmniej trzech spotkań lokalnych (rozmów) w bibliotece do 30 czerwca 2020 roku oraz przeprowadzenia kolejnych 5 spotkań lokalnych do końca 2020 roku;
  • udziału moderatora / moderatorki w cyklu webinariów w ramach projektu;
  • skorzystania z oferowanego wsparcia telefonicznego / online oraz współpracy z trenerkami-ekspertkami w zakresie przygotowywania, prowadzenia i ewaluacji spotkań lokalnych.

Jak się zgłosić?

1. Zapoznaj się z regulaminem naboru (pobierz regulamin).
  2. Weź udział w webinarium „Porozmawiajmy o rozmowach” (29 stycznia 2020 r. o 10.00) lub obejrzyj jego nagranie (obejrzyj nagranie webinarium).
  3. Wypełnij formularz zgłoszeniowy pod adresem http://bit.ly/RozmowyFormularz do 10 lutego 2020 r. do godz. 23:59.
  4. Po zapoznaniu się z wnioskami zgłoszeniowymi – z przedstawicielkami / przedstawicielami wybranych bibliotek możemy się umówić na rozmowę telefoniczną lub poprzez komunikator online (np. Skype).
  5. Informację o wynikach naboru prześlemy mailowo do 17 lutego 2020 r.

Chcesz wiedzieć wiecej?

Napisz lub zadzwoń (w godz. 7:30-14:30) do koordynatorki projektu, Bogny Mrozowskiej:
bogna.mrozowska@frsi.org.pl, 722-002-115.

2. edycja projektu „Rozmowy przy wspólnym stole” realizowana jest w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.