Nagranie webinarium "O mowie nienawiści i hejcie"

Mowa nienawiści jest jak wirus. Niby jest wszędzie, atakuje wiele osób, jednak nie każdego z taką samą siłą, wywołując różne konsekwencje dla poszczególnych osób. I podobnie jak z pandemią, mamy własną opinię na ten temat. Ale czy te opinie są oparte na wiedzy? Możecie się o tym przekonać! 

Zagadnienia omawiane podczas webinarium: 

  • czym jest mowa nienawiści i czym jest hejt,
  • książka opracowana przez Fundację Humanity in Action Polska oraz scenariusze zajęć,
  • zasady udziału w akcji "O mowie nienawiści i hejcie".

Naszymi ekspertkami były:

  • Monika Mazur-Rafał – współzałożycielka, prezeska i dyrektorka Fundacji Humanity in Action Polska. Od 2005 r. zaangażowana w rozwijanie międzynarodowej sieci Humanity in Action. Inicjuje, tworzy oraz pomaga realizować projekty edukacyjne i aktywistyczne w ramach działalności Fundacji.
  • Magdalena Szarota – aktywistka i badaczka specjalizująca się w studiach o niepełnosprawności. Współtworzy Humanity in Action Polska. Współzałożycielka pierwszego w Polsce stowarzyszenia kobiet z niepełnosprawnościami ONE.pl. 

Webinarium prowadziła Agnieszka Koszowska, redaktorka serwisu www.biblioteki.org i koordynatorka projektów w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Obejrzyj nagranie (56 min.)


Publikacja powstała i została wydana w ramach projektu, wspieranego finansowo przez Fundację Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość (EVZ) oraz finansowanego w części przez Ambasadę Stanów Zjednoczonych w Polsce. Publikacja ta wyraża poglądy autorek, nie odzwierciedla stanowiska Fundacji EVZ ani Ambasady Stanów Zjednoczonych w Polsce.