Noc Bibliotek 2022 - zapraszamy na webinarium!

Podczas webinarium opowiemy o idei akcji Noc Bibliotek, tegorocznej edycji akcji, organizacji i wsparciu dla bibliotek. Odpowiemy na pytania bibliotekarek i bibliotekarzy, rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

Ekspertka: Katarzyna Sołtan-Młodożeniec, krajowa koordynatorka akcji Noc Bibliotek od I edycji.

Webinarium poprowadzi Agnieszka Koszowska z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Katarzyna Sołtan-Młodożeniec – krajowa koordynatorka akcji Noc Bibliotek od I edycji, pomysłodawczyni i realizatorka akcji kulturalno-społecznych, autorka tekstów o kulturze, działaczka społeczna współpracująca z instytucjami i organizacjami, w tym bibliotekami. Autorka publikacji: "DoMowy – rodzinne historie o słowach”, „Jak ja dużo jestem! Elementarz Korczaka", „PoczytajMy lokalnie”, „Mała Książka na Noc Bibliotek”.

Aby wziąć udział w webinarium, należy zarejestrować się klikając link:

Przed rejestracją na webinaria należy zapoznać się z Zasadami udziału w webinariach organizowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Serdecznie zapraszamy!

VIII wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbędzie się w sobotę 1 października 2022 r. pod hasłem „To się musi powieść”.

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji.

Centrum Edukacji Obywatelskiej akcję zainicjowało i rozwija pod patronatem Biblioteki Narodowej, z udziałem współorganizatorów – Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom oraz Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a także licznych partnerów i patronów.

Nocy Bibliotek towarzyszy akcja „Podziel się książkami” – zachęcająca czytelników do przynoszenia do bibliotek przeczytanych nowości wydawniczych, klasyki i lektur oraz innych poszukiwanych książek.

Informacje o tegorocznej edycji akcji, mapa bibliotek i materiały edukacyjne znajdują się na stronie akcji

Zgłoszenia bibliotek: nocbibliotek.pl/rejestracja (TU instrukcja, jak się zarejestrować)