"O mowie nienawiści i hejcie" – wyniki konkursu

Akcja "O mowie nienawiści i hejcie" jest realizowana wspólnie przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Fundację Humanity in Action Polska. Zadaniem konkursowym dla bibliotek uczestniczących w akcji było:

  • przeprowadzenie przynajmniej jednego wydarzenia dla młodzieży poświęconego tematyce mowy nienawiści i/lub hejtu, z wykorzystaniem otrzymanych książek (publikacji "O mowie nienawiści i hejcie") i scenariuszy udostępnionych przez Fundację Humanity in Action (lub według własnego pomysłu),
  • przygotowanie i umieszczenie w Internecie relacji z wydarzenia (w formie opisu ze zdjęciami, prezentacji, filmu lub innych mediów) oraz przesłanie nam linku do relacji.  

Oceniając relacje komisja konkursowa brała pod uwagę pomysłowość w realizacji wydarzeń (w tym dobór metod pracy, kreatywne podejście do tematyki akcji "O mowie nienawiści i hejcie", sposób wykorzystania udostępnionych materiałów, własne pomysły, zaangażowanie młodzieży), jak i kreatywność w przygotowywaniu relacji.

Nagrody (pakiety książek Fundacji Humanity in Action Polska i karty podarunkowe sieci EMPIK. ) trafią do następujących bibliotek:

Biblioteka Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie
Link do relacji: https://fb.watch/dFj-Y8tOiK/

Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie
Link do relacji: https://www.bibliotekalegionowo.pl/o-mowie-nienawisci-i-hejcie/

Gminny Ośrodek Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna w Świdnicy
http://www.gokswidnica.pl/hejt-warsztaty-z-mlodzieza/

Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia i serdecznie gratulujemy zwycięskim bibliotekom!

KONTAKT:
Agnieszka Koszowska: agnieszka.koszowska@frsi.org.pl
Monika Mazur-Rafał: m.rafal@humanityinaction.org

 


Publikacja "O mowie nienawiści i hejcie" powstała i została wydana w ramach projektu, wspieranego finansowo przez Fundację Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość (EVZ) oraz finansowanego w części przez Ambasadę Stanów Zjednoczonych w Polsce. Publikacja ta wyraża poglądy autorek, nie odzwierciedla stanowiska Fundacji EVZ ani Ambasady Stanów Zjednoczonych w Polsce.