„Porozmawiajmy o śmierci” - zapraszamy na webinarium

Webinarium realizowane jest w ramach projektu „Rozmowy przy wspólnym stole” (w ramach projektu w bibliotekach są prowadzone rozmowy na różne, ważne dla lokalnych społeczności tematy), jednak do udziału w nim zachęcamy wszystkie osoby zainteresowane tematyką spotkania. 

Zarejestruj się już teraz!

Podczas webinarium opowiemy o tym:

  • dlaczego temat śmierci stał się tematem tabu,
  • gdzie szukać inspiracji do rozmów o śmierci, o jakich inicjatywach warto wiedzieć,
  • jak poprowadzić rozmowę o śmierci.

Odpowiemy też na Wasze pytania związane z tematyką webinarium.

Osobą prezentującą będzie Anja Franczak - kulturoznawczyni i towarzyszka w żałobie. Szkoliła się w Niemczech, gdzie zawód towarzysza w żałobie istnieje od ponad 20 lat. Wspiera osoby po stracie poprzez konsultacje indywidualne, warsztaty i szkolenia. Autorka bloga Sprawy Ostateczne i założycielka Instytutu Dobrej Śmierci. Regularnie zaprasza na rozmowy o śmierci w ramach inicjatywy Death Cafe.

Webinarium poprowadzi Bogna Mrozowska - koordynatorka projektów w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Spotkanie potrwa około godziny.


Aby wziąć udział w webinarium, należy się wcześniej zarejestrować pod adresem:
https://frsi.clickmeeting.com/porozmawiajmy-o-smierci/register

Osoby, które zarejestrują się na spotkanie, otrzymają wiadomość e-mail z linkiem, w który należy kliknąć, aby dołączyć do webinarium.

Przed rejestracją należy zapoznać się z Zasadami udziału w webinariach organizowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego

Jeśli potrzebujesz pomocy w wypełnieniu formularza rejestracyjnego lub masz do nas pytania związane z tym webinarium – napisz lub zadzwoń: bogna.mrozowska@frsi.org.pl, 722-002-115.


Po spotkaniu nagranie webinarium zamieścimy na portalu biblioteki.org oraz na kanale FRSI na YouTube (https://www.youtube.com/c/fundacjafrsi).


Webinaria z cyklu „Rozmowy przy wspólnym stole” realizowane są w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.