Świat się kończy! Fantastyka czy rzeczywistość, czyli rozmowy o przyszłości - zapraszamy na webinarium w ramach cyklu "Książki do zadań specjalnych"

Na Ziemi kończą się zasoby. Ludziom grozi zagłada. Po wojnie domowej w Helsinkach władzę w mieście przejął ruch nacjonalistyczny zwany Światłem. Wyobraź sobie świat, w którym każdy może komunikować się z innymi za pomocą myśli... 

Fantastyka i dystopia – gatunki, które oferują wielkie emocje i niesamowite przygody, ale również stawiają przed czytelnikami fundamentalne pytania – to idealne narzędzie do rozmowy z nastolatkami o przyszłości. 

  • O zaletach dystopii jako gatunku literackiego,  
  • o życiu „w realu” i w rzeczywistości wirtualnej,
  • o konkretnych przykładach warsztatowych, które pobudzą wyobraźnię i zachęcą do refleksji nad zagrożeniami i szansami dla naszego Świata oraz najbliższego otoczenia…

... opowie Agnieszka Włoka – redaktorka jedynego w Europie magazynu poświęconego fantastyce “Nowa Fantastyka”, autorka podcastu "Rozmowy okołoliterackie" w serwisie Audioteka.

Uwaga! W czasie spotkania będzie można wygrać pakiet książek z projektu „Książki do zadań specjalnych” wydawnictwa Widnokrąg!

Aby wziąć udział w webinarium, należy się wcześniej zarejestrować pod adresem: 

https://frsi.clickmeeting.com/swiat-sie-konczy-fantastyka-czy-rzeczywistosc-czyli-rozmowy-o-przyszlosci/register

Osoby, które zarejestrują się na spotkanie, otrzymają wiadomość e-mail z linkiem, w który należy kliknąć, aby dołączyć do webinarium.

Przed rejestracją należy zapoznać się z Zasadami udziału w webinariach organizowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Jeśli potrzebujesz pomocy w wypełnieniu formularza rejestracyjnego lub masz do nas pytania związane z tym webinarium – napisz lub zadzwoń: agnieszka.koszowska@frsi.org.pl, 722 002 019.

***

O cyklu webinariów „Książki do zadań specjalnych”

Są książki, które łamią tabu. Pokazują, z jakimi problemami mierzą się współcześni nastolatkowie. Zadają niewygodne pytania. Bez lukru i moralizowania – pozwalają spojrzeć na świat oczami dorastających ludzi. Takie są właśnie KSIĄŻKI DO ZADAŃ SPECJALNYCH.

Dlaczego warto czytać takie książki? I Jak rozmawiać z nastolatkami o problemach dużego kalibru? W ramach cyklu webinariów realizowanych przez Wydawnictwo Widnokrąg oraz FRSI: 

  • przedstawimy książki, które poruszają trudne tematy,  
  • opowiemy o tym, w jaki sposób można wykorzystać je w pracy z nastolatkami i dlaczego nie trzeba się bać trudnych tematów, 
  • omówimy konkretne propozycje warsztatowe inspirowane wybranymi tytułami.

Tematy i terminy webinariów:

  • 31 maja o godz. 11.00 – Dlaczego boimy się obcych? Książki, które uczą empatii (Natalia Gebert, Fundacja Dom Otwarty)
  • 7 czerwca o godz. 11.00 – Być niewidzialnym... Samobójstwo i depresja w książkach dla nastolatków (Michalina Kulczykowska, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę)
  • 14 czerwca o godz. 11.00 – Świat się kończy! Fantastyka czy rzeczywistość, czyli rozmowy o przyszłości (Agnieszka Włoka, Nowa Fantastyka)

Serdecznie zapraszamy!

Projekt „Książki do zadań specjalnych” został współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej „Kreatywna Europa”.