#TeamRodzina – o partnerstwie w rodzicielstwie. Zapraszamy na webinarium

Webinarium realizowane jest w ramach projektu „Rozmowy przy wspólnym stole” oraz towarzyszy akcji #TeamRodzina, w ramach której zaprosimy biblioteki publiczne do organizowania w swoich społecznościach rozmów o partnerstwie w rodzicielstwie, a także wydarzeń dla ojców (w tym dla ojców z dziećmi).

Akcja #TeamRodzina wystartuje 7 września, po webinarium. Szczegółowe informacje opublikujemy na portalu biblioteki.org. Akcja współorganizowana jest przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Fundację Share the Care.

Podczas webinarium opowiemy o tym:

  • czym jest partnerstwo w rodzicielstwie i dlaczego to tak aktualny temat,
  • dlaczego warto dzielić się opieką nad dziećmi,
  • jak poprowadzić na ten temat rozmowę w swojej społeczności i jakie jeszcze działania można zrealizować w ramach akcji.

Podczas spotkania odpowiemy też na Wasze pytania związane z tematyką webinarium.

Osobą prezentującą będzie Joanna Włodarczyk – socjolożka, badaczka w Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Zrealizowała wiele badań, zarówno z obszaru przemocy wobec dzieci, jak i dobrego rodzicielstwa. Współpracuje z Fundacją Share the Care, współprowadzi podcast „Wspólne dzieci = wspólne obowiązki”. W 2022 opublikowała raport z badania dotyczący urlopu rodzicielskiego dla ojców.

Webinarium poprowadzi Bogna Mrozowska – koordynatorka projektów w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Spotkanie potrwa około godziny.


Aby wziąć udział w webinarium, należy się wcześniej zarejestrować pod adresem: https://frsi.clickmeeting.com/teamrodzina-o-partnerstwie-w-rodzicielstwie/register

Osoby, które zarejestrują się na spotkanie, otrzymają wiadomość e-mail z linkiem, w który należy kliknąć, aby dołączyć do webinarium.

Przed rejestracją należy zapoznać się z Zasadami udziału w webinariach organizowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego

Jeśli potrzebujesz pomocy w wypełnieniu formularza rejestracyjnego lub masz do nas pytania związane z tym webinarium – napisz lub zadzwoń: bogna.mrozowska@frsi.org.pl, 722-002-115.


Po spotkaniu nagranie webinarium zamieścimy na portalu biblioteki.org oraz na kanale FRSI na YouTube (https://www.youtube.com/c/fundacjafrsi).


Webinaria z cyklu „Rozmowy przy wspólnym stole” realizowane są w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.