Konkurs na relację z akcji „PorozmawiajMY. Proszę!” rozstrzygnięty!

Do akcji zgłosiło się 100 placówek - w tym 64 biblioteki publiczne (i ich filie) oraz 36 bibliotek szkolnych. Biblioteki otrzymały książkę „Nieoczywista Układanka Polska”, która była pretekstem do przeprowadzenia rozmów na aktualne i ważne tematy. Spośród nadesłanych przez biblioteki relacji z przeprowadzonych działań wybraliśmy trzy, za które przyznajemy nagrody główne oraz dziesięć, które otrzymują wyróżnienia.

Dziękujemy za udział w akcji i gratulujemy!

 

Nagrody główne otrzymują:

 1. Szkoła Podstawowa nr 59 w Szczecinie – biblioteka szkolna: Za widoczne zaangażowanie dzieci i młodzieży oraz osób prowadzących, za ciekawe warsztaty przeprowadzone metodami aktywnymi oraz etiudki filmowe o przeciwdziałaniu hejtowi przygotowane przez uczennice i uczniów.


   
 2. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Lublinie: Za poruszające zdjęcia z warsztatu przeprowadzonego z dziećmi i młodzieżą z Zespołu Szkół Specjalnych przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Za oryginalne pomysły dzieci na scenografię, aranżację i rekwizyty do wykorzystania.


   
 3. Biblioteka Miejska w Cieszynie: Za przeprowadzenie (poza rozmowami na „zadane” tematy) również „rozmowy o rozmowie”, za refleksje dzieci i młodzieży o tym, co w rozmowie ważne, a co może przeszkadzać, a także za konkretne wnioski do wdrożenia w życie. Za planowaną kontynuację „Dobrych rozmów” w kolejnych miesiącach.


   

Wyróżnienia otrzymują (kolejność alfabetyczna, według miejscowości):

 1. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin
 2. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Bolesławcu – biblioteka szkolna
 3. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czeremsze – biblioteka szkolna
 4. Szkoła Podstawowa Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Gryfinie – biblioteka szkolna
 5. Gminna Biblioteka Publiczna w Krypnie Kościelnym
 6. Biblioteka Publiczna Gminy Krzykosy
 7. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lasowicach Wielkich – biblioteka szkolna
 8. Miejska Biblioteka Publiczna im. Księdza Bernarda Sychty w Pelplinie
 9. Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Świebodzicach – Oddział Dziecięcy
 10. Wroniecki Ośrodek Kultury – Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Wronki


Dziękujemy!

Książki na nagrody dla bibliotek zostały przekazane przez: Księgarnię „Moda na Czytanie”, Wydawnictwo Czarne, Wydawnictwo Krytyki Politycznej, Wydawnictwo Polityki, Wydawnictwo Widnokrąg oraz Wydawnictwo Wielka Litera. 

Akcję dla bibliotek „PorozmawiajMY. Proszę!” współorganizują Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Fundacja Kocham Polskę.