Zapraszamy na webinarium: Komiks w bibliotece - nie tylko dla dzieci

Podczas webinarium:

• zastanowimy się, czy komiks to medium wyłącznie dla dzieci i czy wyłącznie rozrywkowe,
  • podejrzymy dobre praktyki innych bibliotek,
  • porozmawiamy o tym, gdzie czerpać wiedzę na temat nowości ze świata komiksowego i jakie wydawnictwa powinny nas interesować, jeżeli chcemy uzupełniać nasze zbiory o powieści graficzne.

Serdecznie zapraszamy zarówno osoby dopiero rozpoczynające przygodę z komiksem w bibliotece, jak i starych wyjadaczy, którzy podczas webinarium podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami.

Prezenterka: Marta Kostecka - polonistka, bibliotekarka, społeczniczka, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Szczecińskiego i podyplomowych studiów z zakresu bibliotekoznawstwa i informacji naukowej. Członkini stowarzyszenia LABiB oraz SBP. Założycielka stowarzyszenia POP-ART zajmującego się kulturą popularną ze szczególnym uwzględnieniem komiksu.

Webinarium poprowadzi Agnieszka Koszowska z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Aby wziąć udział w webinarium, należy się wcześniej zarejestrować pod adresem:

Osoby, które zarejestrują się na spotkanie, otrzymają wiadomość e-mail z linkiem, w który należy kliknąć, aby dołączyć do webinarium.

Przed rejestracją należy zapoznać się z Zasadami udziału w webinariach organizowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Po spotkaniu nagranie webinarium zamieścimy na portalu biblioteki.org oraz na kanale FRSI na YouTube (https://www.youtube.com/c/fundacjafrsi).

Webinarium realizowane jest w ramach projektu “12 miesięcy tematycznych z labib.pl” będącego częścią Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.