Zapraszamy na webinarium „My ’89 – nagrywanie wspomnień”

Webinarium organizowane jest w związku z akcją My ‘89” (przeczytaj więcej o akcji!).

Podczas webinarium opowiemy:

• o historii mówionej jako sposobie dokumentowania przeszłości,
  • o tym, jak przygotować się do nagrania i jak je przeprowadzić,
  • o aspektach technicznych związanych z rejestrowaniem nagrań audio,
  • o możliwych sposobach wykorzystania pozyskanych nagrań: strony WWW, wystawy, publikacje.

Podczas spotkania odpowiemy też na Wasze pytania związane z tematyką webinarium.

Osobą prezentującą będzie Dominik Czapigo – w latach 2011–14 koordynator programu „Historia Mówiona” w Ośrodku KARTA, współpracownik Domu Spotkań z Historią. Od 2014 roku członek redakcji kwartalnika „Karta”.

Webinarium poprowadzi Bogna Mrozowska, koordynatorka projektów w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Aby wziąć udział w webinarium, należy się wcześniej zarejestrować pod adresem:

Osoby, które zarejestrują się na spotkanie, otrzymają wiadomość e-mail z linkiem, w który należy kliknąć, aby dołączyć do webinarium.

Przed rejestracją należy zapoznać się z Zasadami udziału w webinariach organizowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Akcja „My ‘89” prowadzona jest w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.

Akcja "My '89" jest realizowana w ramach Inicjatywy Rok Wolności, społecznych obchodów trzydziestolecia przemian demokratycznych w Polsce.