Zarejestruj się na 3. Forum dyrektorek i dyrektorów bibliotek

Forum współorganizowane jest przez Grupę InicJaTyWy i Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Jego hasło przewodnie to „Na dyrektorskich papierach”.

Dyrektorki i dyrektorzy bibliotek w swojej codziennej pracy mierzą się z różnymi wyzwaniami, jednym z nich jest “ogarnianie” mnóstwa przepisów, sprawozdań, zarządzeń, regulaminów i innych dokumentów ważnych w funkcjonowaniu instytucji.  Dlatego podczas 3. Forum dyrektorek i dyrektorów bibliotek zapewnimy Wam przestrzeń do rozmowy o ważnych datach w dyrektorskim kalendarzu, sprawozdaniach, obowiązkach, regulaminach, a także o tym, jak znaleźć na wszystko czas i właściwie sobą w tym czasie zarządzać. Ważne, że zrobimy to z perspektywy praktyków, a nie prawników. Przedstawimy Wam również „Dyrektorski niezbędnik”, w którym znajdą się terminy sprawozdań i dokumentów, o których warto pamiętać.

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy osoby pełniące funkcje kierownicze w bibliotekach publicznych.

Forum odbędzie się na platformie Zoom, a udział w nim jest bezpłatny. Rejestracja na wydarzenie rusza 7 czerwca o godz. 12:00, a na zgłoszenia czekamy do 14 czerwca do godz. 12:00 (chyba że limit miejsc zostanie wcześniej wyczerpany).

Limit 125 miejsc został wyczerpany. Zachęcamy do udziału w transmisji sesji plenarnej na Facebooku.

Program forum

Pierwsza część forum (10.00-11.20) będzie miała charakter plenarny. Jej transmisja pojawi się także na Facebooku (dołącz do wydarzenia!).

Druga część forum (11.40-14.00) to dwie sesje warsztatowe dla osób zarejestrowanych na wydarzenie i uczestniczących w nim na platformie Zoom.

Kwestie organizacyjne

Aby wziąć udział w forum na platformie Zoom, należy się wcześniej zarejestrować pod adresem: https://bit.ly/Forum_2022-06-21_rejestracja.

Przed rejestracją należy zapoznać się z Regulaminem 3. Forum dyrektorek i dyrektorów bibliotek.

Szczegółowe informacje dotyczące udziału w forum wraz z linkiem do spotkania oraz instrukcją korzystania z platformy Zoom prześlemy do zarejestrowanych osób do 15 czerwca 2022 r.

Jeśli potrzebujesz pomocy w wypełnieniu formularza rejestracyjnego lub masz do nas pytania związane z forum – napisz lub zadzwoń do koordynatorek forum z Grupy InicJaTyWy:

Grupa InicJaTyWy to kilkanaście dyrektorek i dyrektorów bibliotek, którzy od lat organizują spotkania lokalnych grup dyrektorskich. Dowiedz się więcej o Grupie InicJaTyWy!

3. Forum dyrektorek i dyrektorów bibliotek „Na dyrektorskich papierach” współorganizowane jest przez Grupę InicJaTyWy oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.