Dołącz do Godziny Kodowania - użyj tych materiałów!

Organizatorzy akcji przygotowali różne materiały w formie samouczków, poradników lub gier, dzięki którym można samodzielnie lub podczas grupowych zajęć rozpocząć swoją pierwszą przygodę z kodowaniem. Większość z nich nie wymaga od prowadzących posiadania wiedzy programistycznej ani większego doświadczenia w nauczaniu. Ideą Godziny Kodowania jest pokazanie, że podstaw programowania może nauczyc się każdy, a także zainspirowanie i zachęcenie uczestników do dalszego rozwijania umiejętności.

Zachęcamy biblioteki do włączenia się w tę akcję, informowania o dostępnych poradnikach i organizowania krótkich godzinnych aktywności z kodowaniem. Dla zainteresowanych bibliotek przygotowaliśmy dodatkowy zestaw materiałów, które mogą być pomocne w przeprowadzeniu takich zajęć lub planowaniu innych działań edukacyjnych w przyszłości. Materiały można wykorzystać podczas organizowanych aktywności lub po prostu dowolnie edytować i np. udostępniać zainteresowanym osobom odwiedzajacym bibliotekę.