Dobre spotkanie. Jak to zrobić?

Szkolenia i materiały edukacyjne na temat moderowania spotkań w bibliotekach.

Spotkanie odbywa się, kiedy ludzie zbierają się, by razem omówić wspólny temat, gdy chcą razem coś zrobić lub ustalić. Jeśli chcesz zrealizować dobre spotkanie, pierwszym wyzwaniem jest je zorganizować. Kolejnym zaś jest dobrze je poprowadzić. To dwie różne czynności i dwa rodzaje kompetencji niezbędne, by wydarzyć się mogło DOBRE SPOTKANIE.

W ramach Programu Rozwoju Bibliotek wraz ze Stowarzyszeniem Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP zrealizowaliśmy cykl szkoleń dla bibliotekarzy „DOBRE SPOTKANIE. Jak to zrobić?”. Celem przedsięwziecia był rozwój umiejętności organizacji i prowadzenia spotkań ważnych z punktu widzenia pracy biblioteki i jej środowiska lokalnego. Efektem projektu jest między innymi podręcznik pt. „DOBRE SPOTKANIE. Jak to zrobić?”, a także cykl filmów instruktażowych: „DOBRE SPOTKANIE. Jak to zrobić? Miniwykłady o metodach”.

Projekt zrealizowany w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program Rozwoju Bibliotek wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.