O mowie nienawiści i hejcie

Akcja zrealizowana w 2022 roku przez przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Fundację Humanity in Action Polska.

Wszystkie biblioteki publiczne i szkolne z całej Polski zaprosiliśmy do udziału w akcji „O mowie nienawiści i hejcie”. Przyjęte biblioteki otrzymały zamówioną przez siebie liczbę (od 1 do 18) egzemplarzy książki pod tytułem „O mowie nienawiści i hejcie”, z cieszącej się dużym zainteresowaniem serii edukacyjnej wydawanej przez Fundację Humanity in Action Polska.

Biblioteki organizowały wydarzenia (w formie stacjonarnej lub online) dla młodzieży (w wieku 15+), poświęcone tematyce mowy nienawiści i/lub hejtu, z wykorzystaniem książki „O mowie nienawiści i hejcie”. Podczas wydarzeń korzystały ze scenariuszy udostępnionych przez Fundację Humanity in Action Polska (lub z własnych pomysłów). Trzy biblioteki, które przesłały najciekawsze relacje z wydarzeń, zostały nagrodzone zestawami książek Fundacji Humanity in Action Polska oraz kartami podarunkowymi EMPIK.

Scenariusze do zajęć:

Publikacja „O mowie nienawiści i hejcie” powstała i została wydana w ramach projektu, wspieranego finansowo przez Fundację Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość (EVZ) oraz finansowanego w części przez Ambasadę Stanów Zjednoczonych w Polsce. Publikacja ta wyraża poglądy autorek, nie odzwierciedla stanowiska Fundacji EVZ ani Ambasady Stanów Zjednoczonych w Polsce.