Co to znaczy być kreatywnym? Przedstawiamy materiał edukacyjny z projektu DIDEL

Przedstawiamy materiał edukacyjny opracowany w ramach projektu "Daily innovators and daily educators in the libraries" (DIDEL), w obszarze tematycznym „Kreatywność”. Zachęcamy do korzystania!

Celem projektu  „Daily innovators and daily educators in the libraries” (DIDEL) jest przygotowanie i rozwój programów edukacji osób dorosłych poprzez stworzenie wspierającego, edukacyjnego środowiska w bibliotekach. W projekcie zajmujemy się następującymi obszarami tematycznymi: wielokulturowość, innowacje społeczne oraz kreatywność.

Przygotowujemy pakiet edukacyjny dla bibliotek, w którym znajdą się:

  • materiały edukacyjne do samodzielnej lektury
  • propozycje scenariuszy zajęć do przeprowadzenia w bibliotekach
  • raport z analizy działań bibliotek dotyczących trzech obszarów tematycznych (wielokulturowość, innowacje społeczne, kreatywność), realizowanych w różnych krajach
  • model WIK – czyli model biblioteki, która jest wielokulturowa, działa kreatywnie i wprowadza nowatorskie działania w obszarze innowacji społecznych.

Prezentowany dziś materiał poświęciliśmy takim zagadnieniom, jak: czym jest kreatywność, co to znaczy być osobą kreatywną, co to jest kreatywne myślenie i jak je rozwijać. Przygotowaliśmy to opracowanie z myślą o osobach zarządzających bibliotekami lub pracujących w bibliotekach, zainteresowanych tematem kreatywności w ogóle i rozwijaniem działalności edukacyjnej bibliotek w szczególności. Zachęcamy do lektury bibliotekarki i bibliotekarzy oraz wszystkie osoby, które chcą poszerzać wiedzę, rozwijać umiejętności, rozbudzać swój twórczy potencjał, a także zachęcać do tego użytkowników bibliotek i uczestników zajęć edukacyjnych organizowanych w bibliotekach.

Będziemy wdzięczni za wszelkie opinie dot. przeczytanych tekstów bądź zorganizowanych warsztatów. Jeżeli chcecie podzielić się swoimi wrażeniami czy też zadać pytanie dotyczące projektu, prosimy o kontakt z koordynatorem przedsięwzięcia: Magdą Krasowską-Igras, e-mail: magdalena.krasowska@frsi.org.pl.


Projekt „Daily innovators and daily educators in the libraries” jest realizowany w ramach programu Erasmus+, Partnerstwa strategiczne w edukacji dorosłych przez konsorcjum partnerskie, w którego skład wchodzą:

1. Narodowa Biblioteka Litwy im. Martynasa Mazvydasa
2. Centrum Informacyjnych Systemów Kultury (Łotwa)
3. Biblioteka Regionalna w Oppland (Norwegia)
4. Fundacja „Reading & Writing” (Holandia)
i – jako lider – Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. 

Strona korzysta z plików cookie. Więcej na temat ciasteczek można przeczytać w Wikipedii. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.