Tablety w Twojej bibliotece – jak je atrakcyjnie udostępniać?

W ramach projektu „Tablety w Twojej bibliotece” powstała publikacja: poradnik dla bibliotekarzy pt. "Tablety w Twojej bibliotece - jak je atrakcyjnie udostępniać?" W treści publikacji znajdą Państwo odpowiedzi na pytania: jak eksponować, używać i przechowywać nowoczesne urządzenia multimedialne w przestrzeni biblioteki.

Publikacja zawiera porady i wskazówki na temat tego, jak przygotować, wyposażyć i oznakować miejsce na tablety, katalog nowoczesnych mebli, które można w tym celu wykorzystać, przykładowe aranżacje bibliotecznych przestrzeni, przystosowane do udostępniania tabletów na różne sposoby, a także porady dotyczące kwestii technicznych.

Poradnik został opracowany przez Stowarzyszenie Odblokuj i jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych.

Publikacja jest również dostępna w materiałach kursu „Tablety w Twojej bibliotece” na platformie iTunesU – w części trzeciej pt. „Niezbędnik bibliotekarza”.