Tworzenie animacji z wykorzystaniem tabletów i aplikacji mobilnych – scenariusze kreatywnych zajęć pozalekcyjnych
Data publikacji: 19/09/17Przedstawiamy 4 scenariusze kreatywnych zajęć pozalekcyjnych dotyczących tworzenia animacji z wykorzystaniem tabletów i aplikacji mobilnych. Zachęcamy do korzystania!

Podczas zajęć uczniowie i uczennice pracują zespołowo metodą projektu, tworząc animacje poklatkowe i filmy animowane, z wykorzystaniem m.in. technologii rozszerzonej rzeczywistości.
Scenariusze zawierają gotowe opisy zajęć pozalekcyjnych do wykorzystania w szkole podstawowej (w klasach I-III, IV-VI i gimnazjalnych). Mogą być także inspiracją dla osób prowadzących działania edukacyjne dla dzieci i młodzieży w bibliotekach i innych instytucjach.
Wszystkie aplikacje wykorzystane w scenariuszach są bezpłatne i działają zarówno na urządzeniach z systemem Android, jak i iOS.
Zachęcamy do korzystania z całych scenariuszy lub ich części, oraz do modyfikowania ich i rozwijania stosownie do potrzeb Państwa instytucji.
Scenariusze są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.
Aplikacje wykorzystane w scenariuszach – linki do sklepów
- Legend – Animate Text in Video (Android)
- Legend – Animate Text in Video (iOS)
- GIF Maker – GIF Editor (Android)
- PicsArt Gif & Sticker Maker (iOS)
- Stop Motion Studio (Android)
- Stop Motion Studio (iOS)
- Aurasma (Android)
- Aurasma (iOS)
Scenariusze zostały opracowane na potrzeby projektu „MoboLab – roboty i tablety w Twojej szkole”. Celem projektu jest zwiększenie kompetencji informatycznych z zakresu programowania i wykorzystywania technologii mobilnych w uczeniu się, a także kreatywności, innowacyjności i umiejętności współpracy w zespole z wykorzystaniem TIK, uczniów / uczennic z (UCZ) z 6 szkół podnadgimnazjalnych i 4 gimnazjów Wołomina i Zielonki. Projekt dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa X. Edukacja dla rozwoju regionu, Działanie 10.1. Edukacja ogólna i przedszkolna, Poddziałanie 10.1.2. Edukacja ogólna w ramach ZIT).