Tworzenie animacji z wykorzystaniem tabletów i aplikacji mobilnych – scenariusze kreatywnych zajęć pozalekcyjnych

Przedstawiamy 4 scenariusze kreatywnych zajęć pozalekcyjnych dotyczących tworzenia animacji z wykorzystaniem tabletów i aplikacji mobilnych. Zachęcamy do korzystania!

Podczas zajęć uczniowie i uczennice pracują zespołowo metodą projektu, tworząc animacje poklatkowe i filmy animowane, z wykorzystaniem m.in. technologii rozszerzonej rzeczywistości.

Scenariusze zawierają gotowe opisy zajęć pozalekcyjnych do wykorzystania w szkole podstawowej (w klasach I-III, IV-VI i gimnazjalnych). Mogą być także inspiracją dla osób prowadzących działania edukacyjne dla dzieci i młodzieży w bibliotekach i innych instytucjach.

Wszystkie aplikacje wykorzystane w scenariuszach są bezpłatne i działają zarówno na urządzeniach z systemem Android, jak i iOS.

Zachęcamy do korzystania z całych scenariuszy lub ich części, oraz do modyfikowania ich i rozwijania stosownie do potrzeb Państwa instytucji.

Creative Commons License

Scenariusze są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.

Strona korzysta z plików cookie. Więcej na temat ciasteczek można przeczytać w Wikipedii. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.