Liczby się liczą, ale… to ludzie mają głos - nagranie webinarium z 23 kwietnia 2014 r.

Podczas webinarium rozmawialiśmy o tym, że przygotowywanie i prezentowanie statystyk nie musi być nudnym obowiązkiem, a przy odrobinie wprawy i wyobraźni może stać się fascynującą opowieścią wzmacniającą wizerunek biblioteki, nie tylko wśród osób z duszą księgowej. Oddajemy głos użytkownikom - któż lepiej niż oni opowie, jak ważna jest biblioteka i jak bardzo zmienia życie ludzi.

W czasie webinarium przedstawiliśmy szablon prezentacji sprawozdania rocznego, niekonwencjonalny kalkulator oszczędności i opowiadaliśmy o bibliotecznym liczniku, który policzy… nawet niepoliczalne.

PREZENTUJĄCY
Joanna Wcisło
- trenerka i konsultantka w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, współautorka podręcznika do szkoleń z rzecznictwa „Docenić bibliotekę. Jak skutecznie prowadzić rzecznictwo”, przez 10 lat związana z Miejską Biblioteką Publiczną w Człuchowie.

Joanna Burska - starszy kustosz, instruktor w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie. Od 20 lat zajmuje się statystyką biblioteczną na poziomie regionalnym. Bierze udział w pracach SBP związanych z Analizą Funkcjonalności Bibliotek. Wdraża w województwie warmińsko-mazurskim kurs IFLA "Statystyki dla rzecznictwa”.

PROWADZĄCY
Małgorzata Dąbrowska
- specjalistka ds. komunikacji i rzecznictwa, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego

MATERIAŁY