5. runda PRB: O komunikacji międzykulturowej i migracjach. Nagranie webinarium

Przedstawiamy nagranie drugiego z cyklu webinarów towarzyszących rekrutacji do 5. rundy Programu Rozwoju Bibliotek. Webinarium odbyło się 31 marca 2023 r.

Webinarium było poświęcone komunikacji międzykulturowej – jednemu z tematów przewodnich 5. rundy PRB. Naszą ekspertką była Katarzyna Błasińska z Fundacja IRSE

Katarzyna Błasińska – trenerka komunikacji międzykulturowej i antydyskryminacyjnej, uwzględniająca globalną perspektywę omawianych zagadnień. Pracuje z osobami z doświadczeniem migracji i uchodźstwa w Polsce, Gruzji i Ugandzie, organizacjami i instytucjami na Ukrainie, Armenii i krajach UE, pracowała z Masajami w Kenii, osobami z dysfunkcją wzroku w Brazylii, pracownikami socjalnymi w Chinach. Wieloletnia koordynatorka projektów, aktywistka trzeciego sektora, mediatorka. W pracy wykorzystuje metody mediacji, dialogu i otwartej rozmowy, stawiając na współpracę z partnerami i szukanie najlepszych dróg odpowiedzi na zdiagnozowane potrzeby.

Webinarium prowadziły Elżbieta Jankowska i Joanna Szymańska z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Obejrzyj nagranie (ok. 80 min.)

Program Rozwoju Bibliotek wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.