5. runda PRB: O rekrutacji i dobrym klimacie. Nagranie webinarium

Przedstawiamy nagranie trzeciego z cyklu webinarów towarzyszących rekrutacji do 5. rundy Programu Rozwoju Bibliotek. Webinarium odbyło się 6 kwietnia 2023 r.

Naszą ekspertką była Agnieszka Nowak – dyrektorka ds. marki i realizacji celów statutowych” w Fundacji Łąka, czyli inaczej łąkara z zawodu i powołania. Na co dzień zajmuje się komunikacją naukową nt. różnorodności biologicznej i ekosystemów miejskich. Tworzy materiały do edukacji ekologicznej dla dzieci i organizuje akcje skierowane do dorosłych, m.in. w ramach CSR czy współpracy z samorządami. I oczywiście sieje łąki kwietne.

Webinarium prowadziła Joanna Szymańska z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Obejrzyj nagranie (ok. 105 min.)

Program Rozwoju Bibliotek wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.