Popkultura międzypokoleniowa. Komiksy japońskie dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Nagranie webinarium

Komiks japoński, zwany mangą, zdobywa popularność wśród fanów popkultury na całym świecie. Niestety w niektórych krajach wciąż traktowany jest wyłącznie jako rozrywka dla młodszych odbiorców. Wiele tytułów mangowych zawiera w sobie bardzo ambitne treści, kierowane do czytelników dojrzałych.

Podczas webinarium zaprezentowaliśmy japońskie serie komiksowe, tworzone dla różnych grup odbiorców według ich wieku i dojrzałości emocjonalnej.

Ekspert: Artur „Hatto Danmari” Niewczas – z wykształcenia socjolog, z zawodu specjalista ds. promocji w bibliotece, z pasji fan kultury państw Dalekiego Wschodu, na czele z Japonią. Hatto o sobie: "Szczególnie interesuje mnie kinematografia japońska i hongkońska, literatura azjatycką a także manga i anime. Na te tematy regularnie prowadzę prelekcje podczas konwentów anime oraz festiwali fantastyki. Od kilku lat zajmuję się cosplayem, biorąc udział w konkursach i pokazach cosplayowych podczas Pyrkonu, Coperniconu, a także na eventach w Szczecinie".

Webinarium poprowadziła Katarzyna Morawska z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Obejrzyj nagranie (ok. 61 min.):