Szybkie i proste projekty do zrobienia z dziećmi przed ekranem - nagranie

Trzecie webinarium organizowane w ramach projektu "Para-buch! Książka w ruch!" było poświęcone praktycznym aspektom przygotowywania i przeprowadzania zajęć online z dziećmi w postaci krótkich i prostych projektów do zrobienia przed ekranem. Rozmawialiśmy o tym:

  • jak przygotować projekt, jak ,
  • jak przekazać dzieciom instrukcje, 
  • jak przygotować krótkie filmiki i infografiki.

Wykonaliśmy też przykładowy szybki projekt przed ekranem prostą rakietę wykonaną z takich elementów, jak: słomka, ołówek z gumką lub plastelina, taśma klejąca, spinacz, kartka grubszego papieru, gumka recepturka, drewniany patyczek, nożyczki.

Naszą ekspertką była Mariola Fik – bibliotekarka, edukatorka, nauczycielka w SP, trenerka i autorka materiałów edukacyjnych w projektach propagujących kreatywność i naukę programowania, trenerka Mistrzów Kodowania. Programuje, odkrywa i konstruuje z dziećmi i młodzieżą, współpracuje z Centralnym Domem Technologii w Warszawie. W 2018 znalazła się na liście 100 osób wyróżnionych za działalność na rzecz rozwijania umiejętności cyfrowych.

Webinarium prowadziła Agnieszka Koszowska - redaktorka i koordynatorka projektów w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Obejrzyj nagranie (ok. 57 min):

Projekt „Para-buch! Książka w ruch!” finansowany jest ze środków Deutsche Telekom Stiftung, na podstawie umowy o współpracy zawartej pomiędzy Deutsche Telekom Stiftung, Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz DSZ – International Giving Foundation.