Być niewidzialnym… Samobójstwo i depresja w książkach dla nastolatków – nagranie webinarium

Udostępniamy nagranie drugiego webinarium z cyklu realizowanego w ramach projektu Wydawnictwa Widnokrąg „Książki do zadań specjalnych”. Webinarium odbyło się 7 czerwca 2022 r.

Podczas webinarium opowiadaliśmy:

  • o tym, jak rozmawiać z dziećmi, aby chciały nas słuchać,
  • o tym, czym dla młodych ludzi są problemy dużego kalibru i jak możemy ich wesprzeć,
  • o książkach, które łamią tabu i niosą nadzieję,
  • o konkretnych przykładach warsztatowych, które wzmacniają poczucie własnej wartości i sprawczości oraz kształtują postawy szacunku wobec drugiego człowieka.

Naszą ekspertką była:

Michalina Kulczykowska – psycholożka. Pracuje w Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę w programie Pomocy Telefonicznej jako konsultantka telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116111, telefonu dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci oraz jako interwent kryzysowy. Prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży w tematyce rozwiązywania problemów, radzenia sobie z emocjami, czy zagrożeń online i hejtu. Autorka stałej rubryki w Newsweek Psychologia Dziecka i Psychologia Nastolatka o problemach dzieci i młodzieży.

O projekcie „Książki do zadań specjalnych” opowiedziała Agnieszka Chmielewska z Wydawnictwa Widnokrąg.

Webinarium prowadziła Agnieszka Koszowska z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Obejrzyj nagranie (49 min.):

 

***

O cyklu webinariów „Książki do zadań specjalnych”

Są książki, które łamią tabu. Pokazują, z jakimi problemami mierzą się współcześni nastolatkowie. Zadają niewygodne pytania. Bez lukru i moralizowania – pozwalają spojrzeć na świat oczami dorastających ludzi. Takie są właśnie KSIĄŻKI DO ZADAŃ SPECJALNYCH.

Dlaczego warto czytać takie książki? I Jak rozmawiać z nastolatkami o problemach dużego kalibru? W ramach cyklu webinariów realizowanych przez Wydawnictwo Widnokrąg oraz FRSI:

  • przedstawiamy książki, które poruszają trudne tematy,
  • opowiadamy o tym, w jaki sposób można wykorzystać je w pracy z nastolatkami i dlaczego nie trzeba się bać trudnych tematów,
  • omawiamy konkretne propozycje warsztatowe inspirowane wybranymi tytułami.

Projekt „Książki do zadań specjalnych” został współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej „Kreatywna Europa”. 

Strona korzysta z plików cookie. Więcej na temat ciasteczek można przeczytać w Wikipedii. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.