Globalnie w bibliotekach – 2 edycja. Nagranie webinarium z 10.09.2018

Na czym polega program „Globalnie w bibliotekach”? Co może otrzymać biblioteka uczestnicząca w drugiej edycji programu? Jakie będą jej zobowiązania? Jak będzie wyglądał harmonogram działań? Odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące realizacji programu otrzymacie oglądając nagranie webinarium z 10 września 2018 roku.

Webinarium dzieli się na następujące części:

00:00:00 – 00:04:24 – Powitanie oraz plan spotkania
00:04:25 – 00:25:58 – O celach edukacji PAH
00:25:59 – 00:34:56 – O programie „Globalnie w bibliotekach”
00:34:57 – 00:51:08 – O tym, jak dobrze skorzystać z materiałów edukacyjnych
00:51:09 – 00:59:34 – Pytania i odpowiedzi oraz zakończenie webinarium

Materiał polecamy wszystkim bibliotekarzom i bibliotekarkom, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o edukacji globalnej i porozmawiać o tym w swojej bibliotece a także bibliotekom zakwalifikowanym do programu – jako sposób na ugruntowanie i uporządkowanie informacji o programie. Webinarium będzie użyteczne także dla tych bibliotek, które w projekcie nie uczestniczą, ale chciałyby skorzystać z zasobów edukacyjnych PAH (w wersji elektronicznej). Uwaga: w tym roku program jest otwarty dla wszystkich typów bibliotek, nie tylko dla bibliotek publicznych, jak to było w pierwszej edycji, wiosną tego roku.

Naszą ekspertką podczas webinarium była Wioleta Hutniczak – specjalistka ds. edukacji w Polskiej Akcji Humanitarnej. Wioleta w PAH zajmuje się właśnie edukacją globalną. Projektuje programy edukacyjne dla szkół zaangażowanych w działania PAH, przygotowuje materiały edukacje takie jak: gry, scenariusze warsztatów oraz webinaria skupione wokół edukacji oraz globalnych współzależności. Jest również osobą odpowiedzialną za program „Globalnie w bibliotekach”.

Webinarium prowadziła Katarzyna Morawska, koordynatorka projektów w FRSI.

Program „Globalnie w bibliotekach” jest realizowany przez Polską Akcję Humanitarną we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Obejrzyj nagranie (czas: 59 minut).

Strona korzysta z plików cookie. Więcej na temat ciasteczek można przeczytać w Wikipedii. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.