Godzina Kodowania w bibliotece – nagranie webinarium

Na webinarium rozmawialiśmy o tym, co mogą zrobić biblioteki, by zachęcić dzieci, młodzież (i nie tylko) do rozpoczęcia swojej przygody z kodowaniem oraz o tym, jakie narzędzia można w tym celu wykorzystać. Webinarium odbyło się 7 grudnia 2015 r.

Podczas spotkania:

• przedstawiliśmy ogólnodostępne, darmowe narzędzia i materiały pomocne zarówno w rozpoczynaniu nauki kodowania od podstaw, jak i w rozwijaniu umiejętności;
  • rozmawialiśmy o tym, co może zrobić biblioteka w czasie akcji „Godzina Kodowania” 7-13 grudnia 2015 r., by zachęcić do nauki kodowania dzieci, młodzież (i nie tylko) prostymi sposobami i bez większych przygotowań;
  • zaprezentowalismy pomocne materiały do pobrania, wydrukowania i udostępnienia w bibliotece.

Prezentowały: Iwona Kolosek (Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego) – specjalistka ds. projektów w, zajmująca się projektem „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę” i Agnieszka Koszowska (Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego) – redaktorka serwisu www.biblioteki.org.

Webinarium prowadziła Małgorzata Dąbrowska – specjalistka ds. komunikacji i rzecznictwa w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego

Obejrzyj nagranie. Czas trwania: 61 minut.