Jak przygotować i poprowadzić spotkanie autorskie w bibliotece

Przedstawiamy nagranie webinarium z 17 kwietnia 2023 roku, zorganizowanego w ramach projektu "12 miesiecy tematycznych z labib.pl". Zapraszamy do korzystania.

Podczas webinarium rozmawialiśmy o tym:

  • od czego zacząć planowanie spotkania autorskiego,
  • jak przygotować się do rozmowy i jak ją zacząć,
  • co zrobić, aby nasze pytania były oryginalne i ciekawe i jakich pytań nie zadawać,
  • jak pokonać stres i sprawić, żeby trema nas motywowała.

Ekspertka: Anna Zyskowska – absolwentka informacji naukowej i bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Warszawskiego, specjalizacja organizacja i zarządzanie bibliotekami. Doświadczenie zawodowe zdobywała w bibliotece szkolnej i wojskowej. Obecnie pracuje w Bibliotece Publicznej Gminy Nieporęt, jest członkinią Stowarzyszenia LABIB. Tworzy i koordynuje projekty dla różnych grup czytelników m.in. „Być kobietą”, „Bajkowo – książkowo”, „Przeczytane – obejrzane”, „Kryminalne czwartki”. Realizuje zajęcia dla seniorów rozwijające kompetencje cyfrowe, koordynuje biblioteczny wolontariat, prowadzi spotkania z autorami i twórcami. Edukatorka w projekcie „Latarnicy 2022” realizowanym przez Stowarzyszenie Miasta w Internecie. Ukończyła cykl szkoleń w ramach projektu „Cyfrowi wędrowcy Europy”.

Webinarium prowadziła Agnieszka Koszowska z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Obejrzyj nagranie (ok. 52 min.)


Projekt „12 miesięcy tematycznych z labib.pl” powstał w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.