Jak stworzyć ładny i czytelny plakat

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z webinarium pt. "Jak zrobił ładny i czytelny plakat", które odbyło się 12 grudnia 2023 r. w ramach projektu "12 miesięcy tematycznych z labib.pl.

Podczas webinaru wspólnie odpowiedzieliśmy na pytanie jak łatwo i szybko stworzyć przyciągający uwagę plakat. Szymon Wałowski, nasz ekspert, poruszył podstawowe kwestie dotyczące konstruowania plakatu – mówiliśmy o kolorach, kompozycji, krojach pisma, a także o głównych funkcjach plakatu. Obejrzeliśmy przykłady plakatów – zarówno te godne naśladowania, jak i niekoniecznie udane.

Prezenter: Szymon Wałowski – nauczyciel bibliotekarz z dziesięcioletnim stażem, specjalizujący się w tworzeniu plakatów i grafik. Jako członek stowarzyszenia LABIB, łączy pasję do literatury z fascynacją nowymi technologiami. Z równą zręcznością przemierza strony książek i linie kodu, tworząc unikalne doświadczenia zarówno w świecie słów, jak i cyfrowych możliwości. Jego życiowe motto to: „Czytasz, kodujesz, śmiej się” – zawsze gotowy do eksploracji i tworzenia w obu tych fascynujących dziedzinach.

Webinarium prowadziła Katarzyna Morawska z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Zobacz nagranie (czas: 1:00:12):

Webinarium odbyło się w ramach projektu „12 miesięcy tematycznych z labib.pl” będącego częścią Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.