„Klimat na dobrą książkę” – jak prowadzić zajęcia z dziećmi o środowisku i klimacie?

Przedstawiamy nagranie webinarium z 29 lutego 2024 r., zorganizowanego we współpracy z Wydawnictwem Widnokrąg w ramach konkursu „Klimat na dobrą książkę”. Zapraszamy do korzystania.

W jaki sposób przemawia do nas natura? Czy ludzie, jako gatunek wciąż popełniają te same błędy?
Co możemy zrobić na co dzień, by zadbać o planetę?

Książki wydane pod hasłem Gramy w zielone są świetnym punktem wyjścia do rozmowy z dziećmi i młodzieżą na temat wyzwań współczesnego świata, takich jak stan środowiska naturalnego i zmiany klimatu, oraz o odpowiedzialności ludzi – małych i dużych – za los planety.

Pierwsze z dwóch webinariów było poświęcone wybranym książkom z projektu „Gramy w zielone” oraz scenariuszom zajęć z książkami.

Prezentację przedstawiła Anna Nowacka-Devillard – wydawczyni, redaktorka, tłumaczka języka francuskiego, edukatorka, założycielka Polsko-Francuskiej Szkoły La Fontaine. W Wydawnictwie Widnokrąg odpowiedzialna za wyszukiwanie nowych tytułów, koordynowanie projektów literackich oraz tworzenie książek z polskimi autorami i ilustratorami.

Webinarium prowadziła Agnieszka Koszowska z FRSI.

Obejrzyj nagranie (ok. 48 min.):

Projekt „Gramy w zielone” został współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej „Kreatywna Europa“.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Partnerami projektu są: