Kodowanie offline – gry i zabawy wprowadzające dzieci w świat programowania. Nagranie webinarium

Przedstawiamy nagranie webinarium poświęconego nauce kodowania "bez prądu". Webinarium odbyło się 10 października 2022 r. Zapraszamy do korzystania!

Dzieci można wprowadzić w świat kodowania za pomocą różnorodnych gier i zabaw usprawniających logiczne myślenie, analizowanie i poszukiwanie rozwiązań.

Z nagrania dowiesz się:

• w jaki sposób można rozpocząć zajęcia z kodowania z dziećmi,
  • jak wprowadzić elementy kodowania do dziecięcych zabaw.

Ekspertka: Katarzyna Golik, od 10 lat prowadzi zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.W ramach Dziecięcej Akademii Kodowania prowadziła zajęcia z robotyki i programowania wg autorskich scenariuszy zajęć. W swojej pracy wykorzystuje m.in. klocki LEGO, które uwielbia. Entuzjastka innowacyjnych metod nauczania. Na co dzień pracuje w Bibliotece Publicznej w Piasecznie, gdzie jest koordynatorką strefy SOWA, prowadzi także zajęcia z wykorzystaniem nowych technologii dla dzieci.

Webinarium poprowadzi Monika Schmeichel-Zarzeczna z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Obejrzyj nagranie (ok. 46 min)

Webinarium odbyło się w ramach cyklu edukacyjnego będącego częścią projektu „Biblioteka dla wszystkich. Równi. Różni. Ważni”.

Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni, to innowacyjny projekt edukacyjno-społeczny, umożliwiający dzieciom i młodzieży zarówno z Ukrainy, jak i z Polski wspólną naukę, zabawę i nawiązywanie relacji.  W ramach projektu dzieci i młodzież z Ukrainy i z Polski oraz ich opiekunowie, mogą skorzystać z nowoczesnej oferty programowej, nawiązać przyjaźnie, a nawet uczyć się wzajemnie swoich języków i kulturowych zwyczajów.  Zajęcia prowadzą doświadczeni animatorzy, trenerzy i nauczyciele, a także odpowiednio przeszkoleni bibliotekarze. Biblioteki w ramach projektu otrzymują sprzęt niezbędny do realizacji programu, w tym komputery, interaktywne roboty, zestawy muzyczne i edukacyjne.