LEGO w bibliotece. Nagranie webinarium

Przedstawiamy nagranie webinarium, zorganizowanego we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Gliwicach, poświęconego możliwościom wykorzystywania klocków LEGO w bibliotece. Zapraszamy do korzystania!

Klocki LEGO to świetne narzędzie edukacyjne wykorzystywane w pracy trenerskiej czy w szkole, na lekcjach różnych przedmiotów. Zabawa z klockami rozwija kreatywność, wyobraźnię, umiejętność pracy zespołowej, a więc takie kompetencje, które są potrzebne w dzisiejszym świecie, niezależnie od tego, czym się zajmujemy. LEGO może się też przydać bibliotekom w działaniach angażujących czytelników w różne akcje promujące książkę, literaturę i czytelnictwo,w tym również online.

Webinarium odbyło się 25 listopada 2020 r. Rozmawialiśmy o pomysłach na wykorzystanie LEGO w działaniach bibliotek, na przykładzie projektu „Literacki LEGO Quest” Miejskiej BIblioteki Publicznej w Gliwicach.

Naszą ekspertką była Paulina Nędzi – z zamiłowania i wykształcenia bibliotekarz, pracownik Działu Instrukcyjno-Metodycznego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gliwicach. Zawodową satysfakcję czerpie z organizacji wydarzeń bibliotecznych oraz wyszukiwania oryginalnych pomysłów na promocję czytelnictwa, zwłaszcza tych wykorzystujących nowe technologie. Autorka kilku gier mobilnych. Prywatnie miłośniczka reportażu. Kiedy nie czyta, ogląda seriale.

Webinarium zrealizowano we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Gliwicach.