Media – jak je uwieść? – nagranie webinarium z 12 marca 2014 r.

Jak uwieść media? Odpowiedzi na to pytanie poszukiwaliśmy podczas kolejnego webinarium o komunikacji biblioteki z otoczeniem. Było to piąte webinarium z cyklu "Spotkajmy się na kawie... ONLINE".

Z webinarium dowiesz się:

• dlaczego warto być obecnym w mediach „tradycyjnych” i do czego bibliotece taka obecność może być potrzebna,
  • jakiego rodzaju informacje są atrakcyjne dla dziennikarzy i dlaczego,
  • co należy zrobić, by dziennikarze informowali o tym, co robi biblioteka,
  • jak „zastępować” dziennikarzy w wymyślaniu tematów / historii i jakie nieoczywiste tematy warto „podrzucać” mediom,
  • jak wygląda dzień pracy dziennikarza i na co zwrócić uwagę w relacjach z mediami.

PREZENTUJĄCY
Małgorzata Borowska
– dziennikarka i reportażystka (Duży Format, portal ngo.pl, dawniej Polskie Radio Pomorza i Kujaw, gdzie przygotowywała dziennik), a także trenerka i współautorka podręcznika do szkoleń z rzecznictwa „Docenić bibliotekę. Jak skutecznie prowadzić rzecznictwo”. Od 10 lat prowadzi warsztaty ze skutecznej komunikacji z mediami. Absolwentka Polskiej Szkoły Reportażu.

PROWADZĄCY
Małgorzata Dąbrowska
– specjalistka ds. komunikacji i rzecznictwa, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego

MATERIAŁY